Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 4th August

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

First Round

Summerhill v Ellon Thistle at Sheddocksley – A Barry

1st Touch Football Premier Division

Blackburn v Westdyke at Blackburn – C McKay
Echt v Sportsmans Club at Echt – K Taylor
Great Western United v Cove Thistle at Woodside Complex – I Innes
Insch v Cowie Thistle at Insch – E Coutts
Luthermuir v Woodside at Luthermuir –C Hudson
Tarves v Kincorth at Tarves – S McKenzie

1st Touch Football Division One (North)

Bervie Caley v Rothie Rovers at Gourdon – E Taylor
Ellon Amateurs v Feughside at The Meadows, Ellon – S Middleton
Halliburton v Kemnay Youth at Lawsondale – David Mitchell
Lads Club Amateurs v Glendale at Lads Club, Woodside – I Towe
Stoneywood Amateurs v MS United at Webster Park, Kingswells – Derek Mitchell

1st Touch Football Division One (East)

Alford v Johnshaven Athletic at Alford – G Ross
Beacon Rangers v Nicolls at Strathburn Park, Inverurie – J Barrowman
Bon Accord City v Glendale XI at Kaimhill (Grass) – A Lovie
Newtonhill v Kintore at Newtonhill – S Taylor
Old Aberdonians v Hazlehead United at Hazlehead – M Harrow
Scotstown Rovers v Don Athletic at Hazlehead – A MacLean

1st Touch Football Division Two (North)

Dee Amateurs v Ferryhill at Inverdee – S Morrison
McTeagle v Turriff Thistle at Sheddocksley – TBC
Mintlaw v Torry United at Mintlaw – Greg Thomson
Stonehaven Athletic v Glendale Youth at Stonehaven – D Fleming
Westhill v Northern United at Westdyke Community Centre – I Wright

1st Touch Football Division Two (East)

AC Mill Inn v Burghmuir at Stonehaven – I Donaldson
Banchory v Cammachmore at Banchory – Gary Thomson
Great Northern Athletic v Glentanar Reflex at Lads Club, Woodside – D Folganon
Newburgh Thistle v Theologians at Newburgh – Martin Smith
Trophies International v Highland Hotel at Beach Park, Balmedie – D McFarlane

1st Touch Football Division Three

Bankhead v Granite City at Potterton – R Henderson
BSFC v ARI Thistle at Hazlehead – D Vass
FC Polska v Byron at Inverdee – M Webster
Fintray Thistle v Continental at Strathburn Park, Inverurie – K Fordyce
Huntly Amateurs v Grammar FPs at Huntly – D Forbes
Mugiemoss Youth v Kaiser Dons at Inverdee – G Robertson
Postal ALC v Torry Select at Lads Club, Woodside – Colin Dean
RAM v Bridge of Don at Inverdee – D Peers

All kick-offs 2.00pm