Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Cup Draws

Aberdeen FC Trophy

First Round

Beacon Rangers v Kemnay Youth
Bon Accord City v Westdyke
Cammachmore v Turriff Thistle
Cove Thistle v RAM
Don Athletic v Luthermuir
Glendale Youth v Theologians
Halliburton v Huntly Amateurs
Insch v Trophies International
Kaiser Dons v Hazlehead United
Kincorth v Woodside
Kintore v Continental
Mearns United v Glendale
Rattrays XI v Auchnagatt Barons
Rothie Rovers v Torphins
Sportsmans Club v Portlethen United
St Laurence v Highland Hotel
Stonehaven Athletic v Dee Amateurs
Summerhill v Ellon Thistle
Torry United v Ellon Amateurs
Westhill v Kaimhill United

Association Trophy

First Round

Beacon Rangers v Hazlehead United
Bon Accord City v Great Western United
Dyce ITC Hydraulics v Echt
Ellon Amateurs v Glendale
Kintore v Insch
Newtonhill v Mearns United
Old Aberdonians v Stoneywood Amateurs
Scotstown Rovers v Lads Club Amateurs

Dickie Trophy

First Round

AC Mill Inn v Ellon Thistle
Banchory v Great Northern Athletic
FC Polska v Continental
Fintray Thistle v Mugiemoss Youth
Glentanar Reflex v Ferryhill
JS XI v Dee Amateurs
Northern United v Monymusk
St Laurence v BSFC
Summerhill v Turriff Thistle
Theologians v Bankhead
Torphins v Newburgh Thistle

Premier Trophy

First Round

Blackburn v Cowie Thistle
Luthermuir v Insch
Sportsmans Club v Echt
Tarves v Portlethen United
Westdyke v Cove Thistle

Stephen Shield

First Round

Bervie Caley v Rothie Rovers
Glendale v MS United
Halliburton v Ellon Amateurs
Kaimhill United v Rattrays XI
Kemnay Youth v Mearns United
Stoneywood Amateurs v Dyce ITC Hydraulics

White Cup

First Round

Don Athletic v Bon Accord City
Kintore v Beacon Rangers
Nicolls v Alford
RGU v Hazlehead United
Scotstown Rovers v Old Aberdonians
West End v Newtonhill

Castle Rovers Cup

First Round

Mintlaw v Torry United
Northern United v Ferryhill
St Laurence v University Colts
Torphins v Stonehaven Athletic
Turriff Thistle v McTeagle
Westhill v Dee Amateurs

Barclay Cook Cup

First Round

Auchnagatt Barons v AC Mill Inn
Cammachmore v Monymusk
Ellon Thistle v Trophies International
Glentanar Reflex v Theologians
Great Northern Athletic v Burghmuir
Highland Hotel v Newburgh Thistle

Chattan Rovers Cup

First Round

Mugiemoss Youth v Huntly Amateurs

Second Round

ARI Thistle v Postal ALC
Bankhead v Granite City
Bridge of Don v Grammar FPs
Byron FC v Continental
Fintray Thistle v FC Polska
Kaiser Dons v BSFC
Summerhill v RAM
Torry Select v Mugiemoss Youth or Huntly Amateurs

John Todd Memorial Trophy

Semi-Finals

Kincorth v University
Sportsmans Club v Woodside

Ian Napier Memorial Shield

Final

Insch v Luthermuir