Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 7th April

Aberdeen Trophy Cente Aberdeen FC Trophy

Semi-Final

Glendale v Woodside at Balgownie – David Mitchell

1st Touch Football Premier Division

Blackburn v Westdyke at Blackburn – K Taylor
Cove Thistle v Echt at Catto Park – Derek Mitchell
Dyce ITC Hydraulics v Kincorth at Pitmedden Road, Dyce – G Nelson
Great Western United v Bon Accord City at Woodside Complex – S Morrison
Mearns United v University at Fettercairn – D Fleming

1st Touch Football Division One (North)

Burghmuir v Kaimhill United at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Don Athletic v Rattrays XI at Aulton – D Vass
Insch v West End at Insch – M Harrow
Stoneywood Amateurs v Beacon Rangers at Webster Park, Kingswells – D Folganon
University Strollers v Ellon Amateurs at Balgownie – A Shepherd
Westhill v Nicolls Amateurs at Westdyke Community Centre – S Inverarity

1st Touch Football Division One (East)

Halliburton v AC Mill Inn at Lawsondale – I Towe
Luthermuir v RGU at Luthermuir – I Donaldson
Newmachar United v Stonehaven Athletic at Newmachar – F Wallace
Newtonhill v Portlethen United at Newtonhill – S Taylor
Old Aberdonians v Lads Club Amateurs at Balgownie – D Forbes
Rothie Rovers v Johnshaven Athletic at Rothienorman – G Catto

1st Touch Football Division Two (North)

Bervie Caley v Northern United at Gourdon – C Hudson
Ellon Thistle v Cammachmore at The Meadows, Ellon – D McFarlane
FC Polska v Feughside at Aulton – Gary Thomson
Mintlaw v Continental at Mintlaw – I Innes
Torry United v Alford at Inverdee – I Wright

1st Touch Football Division Two (East)

Glendale XI v Mugiemoss Youth at Sheddocksley – G Robertson
Hazlehead United v Torphins at Hazlehead – I Diamond
McTeagle v Scotstown Rovers at Sheddocksley – C Auton
Postal ALC v Kemnay Youth at Lads Club, Woodside – J Guyan
St Laurence v Glendale Youth at Laurencekirk – D Montgomery
Trophies International v Glentanar Reflex at Beach Park, Balmedie – Greg Thomson
West End Electrical v Theologians at Aulton – K Fordyce

1st Touch Football Division Three

Bankhead v Highland Hotel at Inverdee – D Moir
Broomhill BC v Fintray Thistle at Kaimhill (Grass) – C Christie
BSFC v Turriff Thistle at Hazlehead – A Barry
Byron FC v ARI Thistle at Jamieson Park, Lads Club – D McKenzie
Dee Amateurs v Auchnagatt Barons at Inverdee – A MacLean
Ferryhill v Monymusk at Hazlehead – A Murphy
Huntly Amateurs v Great Northern Athletic at Huntly – E Coutts