Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 21st April

Saturday 21st April

1st Touch Football Premier Division

Bon Accord City v Kincorth at Aulton – D McFarlane
Cove Thistle v Dyce ITC Hydraulics at Catto Park – David Mitchell
Cowie Thistle v University at Stonehaven – A Lovie
Great Western United v Kintore at Woodside Complex – Gary Thomson
Mearns United v Woodside at Fettercairn – D McKenzie
Sportsmans Club v Blackburn at Hazlehead – M Harrow
Westdyke v Echt at Lawsondale – J Barrowman

1st Touch Football Division One (North)

Beacon Rangers v Insch at Strathburn Park, Inverurie – Derek Mitchell
Burghmuir v University Strollers at Strathburn Park, Inverurie –G Nelson
Ellon Amateurs v Rattrays XI at The Meadows, Ellon – S McKenzie
Glendale v Nicolls Amateurs at Maryculter – G Robertson
Stoneywood Amateurs v Don Athletic at Webster Park, Kingswells – I Wright
Tarves v West End at Tarves – I Innes

1st Touch Football Division One (East)

Johnshaven Athletic v Banchory at Johnshaven – C Hudson
MS United v Halliburton at East End Park – J Guyan
Newmachar United v Luthermuir at Newmachar – S Middleton
Old Aberdonians v Portlethen United at Balgownie – K Taylor
Rothie Rovers v Newtonhill at Rothienorman – A MacLean
Stonehaven Athletic v AC Mill Inn at Stonehaven – D Forbes

1st Touch Football Division Two (North)

Alford v Grammar FPs at Alford – K Fordyce
Cammachmore v Continental at Newtonhill – S Hart
JS XI v Bervie Caley at Hazlehead – A Shepherd
Northern United v Ellon Thistle at Inverdee – B D’Arcy
Torry United v Mintlaw at Tullos School – I Towe
University Colts v FC Polska at Balgownie – A Barry

1st Touch Football Division Two (East)

Glentanar Reflex v Glendale XI at Hazlehead – C Auton
Kemnay Youth v Postal ALC at Kemnay – D Vass
Mugiemoss Youth v Scotstown Rovers at Aulton – S Inverarity
Theologians v Glendale Youth at Hazlehead – C Christie
Torphins v St Laurence at Kincardine O’Neil – S Taylor
Trophies International v West End Electrical at Beach Park, Balmedie – S Morrison

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle v Fintray Thistle at Aulton – J McGettrick
Auchnagatt Barons v Byron FC at Auchnagatt – Greg Thomson
Bankhead v Ferryhill at Inverdee – D Moir
Broomhill BC v Great Northern Athletic at Kaimhill (Grass) – I Diamond
BSFC v Monymusk at Balgownie – D Montgomery
Huntly Amateurs v Dee Amateurs at Huntly – M Parrott
Turriff Thistle v Newburgh Thistle at Turriff – A Murphy

Kick-offs 2.00pm