Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Results for 26th November

Soccer World North Of Scotland Cup

Second Round

Rattrays XI 1 – 1 Cammachmore (AET), Cammachmore won 3-1 on penalties

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Third Round

Cove Thistle 5 – 1 Turriff Thistle
Echt 1 – 0 Portlethen United
Ellon Thistle 1 – 4 Nicolls Amateurs
Mearns United P – P Kaimhill United
Mintlaw 2 – 4 Glendale
Trophies International 0 – 5 Ellon Amateurs

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

AC Mill Inn P – P Cowie Thistle
Great Western United 2 – 2 Newmachar United (AET), Great Western United won 4-3 on penalties
Lads Club Amateurs 2 – 3 Old Aberdonians
Newtonhill P – P Blackburn

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Third Round

Alford 3 – 2 Great Northern Athletic
BSFC 1 – 4 Scotstown Rovers
Dee Amateurs 3 – 1 Byron Amateurs
Glentanar Reflex 5 – 2 Theologians
Hazlehead United 5 – 1 Torphins

Aberdeen Trophy Centre White Cup

Semi-Final

RGU 7 – 1 Banchory

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup

Second Round

Feughside 1 – 2 Torry United

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup

Semi-Final

St Laurence P – P Glendale XI

1st Touch Football Premier Division

Bon Accord City 6 – 0 Kintore
Dyce ITC Hydraulics 2 – 1 Westdyke
Kincorth 3 – 2 Sportsmans Club
University 0 – 3 Woodside

1st Touch Football Division One (North)

Burghmuir 0 – 7 Tarves
Don Athletic 3 – 2 Insch
University Strollers 0 – 1 Westhill
West End 4 – 3 Beacon Rangers

1st Touch Football Division One (East)

Halliburton 4 – 1 Johnshaven Athletic
Luthermuir P – P Rothie Rovers
MS United 4 – 1 Stonehaven Athletic

1st Touch Football Division Two (North)

Continental 3 – 1 JS XI
FC Polska 2 – 2 Northern United
University Colts 0 – 1 Grammar FPs

1st Touch Football Division Two (East)

Glendale Youth 2 – 1 Postal ALC
McTeagle 2 – 8 Kemnay Youth
Mugiemoss Youth 3 – 1 West End Electrical

1st Touch Football Division Three

ARI Thistle 0 – 2 Highland Hotel
Auchnagatt Barons 6 – 2 Huntly Amateurs
Bankhead 0 – 1 Monymusk
Fintray Thistle 4 – 2 Broomhill BC
Newburgh Thistle 2 – 5 Ferryhill