Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 19th November

Fosters Scottish Amateur Cup

Third Round

Luthermuir v Arthurlie United at Luthermuir – C Hudson

Soccer World North Of Scotland Cup

First Round

Cammachmore v Trophies International at Newtonhill – Paul Hughes

Second Round

AC Mill Inn v Mugiemoss Youth at Inverdee – E Taylor
ARI Thistle v Burghmuir at Aulton – D Moir
BSFC v Stoneywood Amateurs at Balgownie – G Nelson
Banchory v Monymusk at Banchory – David Mitchell
Blackburn v Glendale XI at Blackburn – A Lovie
Bon Accord City v Scotstown Rovers at Balgownie – I Donaldson
Continental v Ellon Thistle at Webster Park, Kingswells – G Thomson
Cove Thistle v Fintray Thistle at Catto Park – K Fordyce
Cowie Thistle v Kaimhill United at Stonehaven – K Taylor
Don Athletic v Byron Amateurs at Westfield Park – A Russell
Feughside v Great Western United at Feughside – S Taylor
Glendale v Sportsmans Club at Maryculter – S Morrison
Glentanar Reflex v Alford at Hazlehead – R Henderson
Hazlehead United v Insch at Hazlehead Academy – S Inverarity
Huntly Amateurs v Beacon Rangers at Huntly – R Nicolson
JS XI v Kincorth at Hazlehead – G Catto
Kemnay Youth v Ellon Amateurs at Kemnay – Derek Mitchell
Kintore v Old Aberdonians at Kintore – E Coutts
MS United v Dyce ITC Hydraulics at East End Park – J Guyan
Newtonhill v Portlethen United at Inverdee – I Wright
Northern United v Echt at Inverdee – A Barry
RGU v Newburgh Thistle at Kaimhill – S McKenzie
Stonehaven Athletic v West End at Stonehaven – M Harrow
Tarves v Dee Amateurs at Tarves – A MacLean
Theologians v Mintlaw at Hazlehead – B D’Arcy
Turriff Thistle v Johnshaven Athletic at Turriff – J McGettrick
University v Rothie Rovers at Balgownie – D Fleming
Westhill v Mearns United at Westdyke Community Centre – D McKenzie
Woodside v FC Polska at Inverdee – C Christie

1st Touch Football Division One (North)

University Strollers v Nicolls Amateurs at Balgownie – I Innes

1st Touch Football Division One (East)

Newmachar United v Lads Club Amateurs at Hazlehead – S Middleton

1st Touch Football Division Two (North)

Grammar FPs v Bervie Caley at Rubislaw – F Wallace
Torry United v University Colts at Tullos School – D Folganon

1st Touch Football Division Two (East)

Postal ALC v Glendale Youth v Lads Club, Woodside – M Parrott
St Laurence v West End Electrical at Laurencekirk – I Towe
Torphins v McTeagle at Kincardine O’Neil – TBA

1st Touch Football Division Three

Broomhill BC v Highland Hotel at Kaimhill (Grass) – A Murphy
Ferryhill v Auchnagatt Barons at Hazlehead – A Shepherd
Great Northern Athletic v Bankhead at Jamieson Park, Lads Club – C McKay

All kick-offs 1.30pm