Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Results for 21st and 22nd October

Friday 21st October

John Todd Memorial Trophy

Final

Sportsmans Club 1 – 1 University, University won 5-4 on penalties

Saturday 22nd October

Soccer World North Of Scotland Cup

First Round

Insch 5 – 1 Newmachar United
Rattrays XI 4 – 3 Westdyke

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

Grammar FPs 1 – 3 Turriff Thistle
Kemnay Youth 4 – 3 Westhill
Kintore 0 – 7 Mearns United
Stoneywood Amateurs 1 – 0 Lads Club Amateurs

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Halliburton 2 – 1Glendale
MS United 1 – 2 Dyce ITC Hydraulics
Portlethen United 2 – 3 Sportsmans Club (AET)
Stonehaven Athletic 1 – 4 West End
Tarves 1 – 2 Woodside

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Second Round

Glendale Youth 0 – 4 St Laurence
Glentanar Reflex 4 – 2 Continental
Great Northern Athletic 3 – 1 Feughside (AET)
Hazlehead United 9 – 1 Broomhill BC
JS XI 3 – 1 Highland Hotel
Newburgh Thistle 2 – 3 Cammachmore
Theologians 4 – 4 Glendale XI (AET), Theologians won 4-3 on penalties
Torry United 3 – 4 Dee Amateurs
West End Electrical P – P Bervie Caley

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

Quarter-Final

Bon Accord City L – L Cove Thistle

Aberdeen Trophy Centre White Cup

Quarter-Final

RGU 5 – 2 Luthermuir

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers

Quarter-Final

Fintray Thistle 3 – 5 Byron FC
Monymusk 0 – 6 Ferryhill

1st Touch Football Premier Division

Blackburn 2 – 4 Echt
Cowie Thistle 1 – 2 Great Western United
University 3 – 2 Kincorth

1st Touch Football Division One (North)

Beacon Rangers 3 – 1 Don Athletic
Kaimhill United 5 – 7 Nicolls Amateurs
University Strollers 1 – 2 Burghmuir

1st Touch Football Division One (East)

Newtonhill 3 – 1 Banchory
Rothie Rovers 2 – 6 Old Aberdonians

1st Touch Football Division Two (North)

Alford 7 – 2 FC Polska
Mintlaw 4 – 0 University Colts

1st Touch Football Division Two (East)

Postal ALC 1 – 3 McTeagle
Scotstown Rovers 7 – 2 Mugiemoss Youth
Trophies International 2 – 1 Torphins

1st Touch Football Division Three

BSFC 8 – 3 ARI Thistle
Huntly Amateurs 1 – 4 Auchnagatt Barons