Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Latest Cup Draws

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy – Second Round

Bervie Caley v Rothie Rovers
Blackburn v Great Northern Athletic
Bon Accord City v Tarves
Broomhill BC v Newtonhill
BSFC v St Laurence
Cove Thistle v Ferryhill
Cowie Thistle v Huntly Amateurs
Don Athletic or Monymusk v Rattrays XI
Echt v Scotstown Rovers
Ellon Amateurs v ARI Thistle
Ellon Thistle v Glendale Youth
Fintray Thistle v Portlethen United
Glendale XI v Luthermuir
Glentanar Reflex v Sportsmans Club
Grammar FPs v Turriff Amateurs
Highland Hotel v Glendale
Insch v Mugiemoss Youth
JS XI v Kaimhill United
Kemnay Youth v Westhill
Kintore v Mearns United
Mintlaw v Stonehaven Athletic
MS United v Banchory
Nicoll Amateurs v Theologians
Northern United or University v Great Western United
Old Aberdonians v Johnshaven Athletic
Postal ALC v Newmachar United
Stoneywood Amateurs v Lads Club Amateurs
Torry United v Alford
Trophies International v AC Mill Inn
Westdyke v Dee Amateurs
West End v Newburgh Thistle
Woodside v Halliburton

Colin’s Tyres Association Trophy – Second Round

AC Mill Inn v Cowie Thistle
Beacon Rangers v Luthermuir
Cove Thistle v Ellon Amateurs
Echt v Burghmuir
Great Western United v Newmachar United
Halliburton v Glendale
Kaimhill United v Westdyke
Kincorth v Don Athletic
Lads Club Amateurs v Old Aberdonians
Mearns United v Stoneywood Amateurs
MS United v Dyce ITC Hydraulics
Newtonhill v Blackburn
Portlethen United v Sportsmans Club
Rothie Rovers v Nicolls Amateurs
Stonehaven Athletic v West End
Tarves v Woodside

Colin’s Tyres Dickie Trophy – Second Round

Alford v Bucksburn United
Ellon Thistle v Mugiemoss Youth
Fintray Thistle v BSFC
Glendale Youth v St Laurence
Glentanar Reflex v Continental
Great Northern Athletic v Feughside
Hazlehead United v Broomhill BC
JS XI v Highland Hotel
Mintlaw v Byron FC
Newburgh Thistle v Cammachmore
Northern United v Trophies International
Scotstown Rovers v Kemnay Youth
Theologians v Glendale XI
Torphins v Auchnagatt Barons
Torry United v Dee Amateurs
West End Electrical v Bervie Caley

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy – Quarter-Finals

Blackburn v Woodside
Bon Accord City v Cove Thistle
Great Western United v Wesydyke
Sportsmans Club v Echt

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield – Quarter-Finals

Beacon Rangers or Glendale v Stoneywood Amateurs
Burghmuir v Don Athletic or Ellon Amateurs
Kaimhill United v Rattrays XI
Nicolls Amateurs or University Strollers v Insch

Aberdeen Trophy Centre White Cup – Quarter-Finals

Banchory v Rothie Rovers
Halliburton v Johnshaven Athletic
MS United v Portlethen United
Newtonhill or RGU v Luthermuir

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup – Quarter-Finals

Alford v University Colts or Cammachmore
Feughside or Grammar FPs v Torry United
JS XI v Continental
Mintlaw v Ellon Thistle

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup – Quarter-Finals

Glendale XI v West End Electrical
Glendale Youth or Hazlehead United v Kemnay Youth
Scotstown Rovers v Theologians
St Laurence or Trophies International v Postal ALC

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup – Quarter-Finals

Bankhead v Turriff Thistle or BSFC
Fintray Thistle v Byron FC
Great Northern Athletic v Newburgh Thistle or Dee Amateurs
Monymusk v Ferryhill