Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 3rd September

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

First Round

JS XI v Continental at Hazlehead – D Moir

Colin’s Tyres Association Trophy

First Round

Bon Accord City v Lads Club Amateurs at Inverdee – S Inverarity

Colin’s Tyres Dickie Trophy

First Round

Dee Amateurs v Bankhead at Tullos School – P Hughes
FC Polska v Cammachmore at Aulton – A Barry
Torphins v Monymusk at Kincardine O’Neil – G Catto

John Todd Memorial Trophy

Semi Final

Cowie Thistle v Sportsmans Club at Stonehaven – David Mitchell

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

First Round

Mearns United v Echt at Fettercairn – C Hudson

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield

First Round

Tarves v Burghmuir at Tarves – R Nicholson

Aberdeen Trophy Centre White Cup

First Round

Portlethen United v Old Aberdonians at Nicol Park – M Hance

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup

First Round

Northern United v Torry United at Inverdee – D Fleming

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Trophy

First Round

Glentanar Reflex v Glendale XI at Hazlehead – TBA

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup

First Round

Byron Amateurs v ARI Thistle at Jamieson Park, Lads Club – S Hart
Great Northern Athletic v Auchnagatt Barons at Lads Club Woodside – D Folganon

1st Touch Football Premier Division

Westdyke v Cove Thistle at Lawsondale – K Taylor
Woodside v Kintore at Lochside Park – TBA

1st Touch Football Division One (North)

Rattrays XI v Nicolls Aamteurs at Heathryfold – S Taylor
West End v Insch at Hazlehead Academy – TBA
Westhill v Stoneywood Amateurs at Westdyke Community Centre – G Thomson

1st Touch Football Division One (East)

Johnshaven Athletic v MS United at Johnshaven – I Towe
Luthermuir v Newmachar United at Luthermuir – I Wright
Newtonhill v AC Mill Inn at Newtonhill – G Nelson
Rothie Rovers v Halliburton at Rothienorman –S Middleton
Stonehaven Athletic v Banchory at Stonehaven – A Lovie

1st Touch Football Division Two (North)

Bervie Caley v Bucksburn United at Gourdon – S Morrison
Ellon Thistle v Alford at The Meadows, Ellon – S McKenzie
Mintlaw v Feughside at Mintlaw – K Milne

1st Touch Football Division Two (East)

Mugiemoss Youth v Hazlehead United at Aulton – B D’Arcy
Theologians v Postal ALC at Hazlehead – K Fordyce
Trophies International v Scotstown Rovers at Beach Park, Balmedie – I Innes

1st Touch Football Division Three

BSFC v Fintray Thistle at Hazlehead – S Flett
Ferryhill v Highland Hotel at Hazlehead – F Wallace
Huntly Amateurs v Newburgh Thistle at Huntly – M Milne

All kick-offs 2.00pm