Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 7th and 8th May

Saturday 7th May

Colin’s Tyres Association Trophy

Quarter-Final

Mearns United v Lads Club Amateurs at Fettercairn – M Harrow

Semi-Final

Glendale v Stoneywood Amateurs  at Balgownie – B Christie

1st Touch Football Premier Division

Bon-Accord City v Echt at Balgownie – I Wright
Cowie Thistle v Tarves at Stonehaven – G Jack
Sportsmans Club v Kintore at Hazlehead – S McIntyre
University v Beacon Rangers at Hillhead – M Fowler
Westdyke v Dyce ITC Hydraulics at Lawsondale – G Ross

1st Touch Football Division One (North)

Banchory v West End at Banchory – C Hudson
Ellon Thistle v MS United at The Meadows, Ellon – I Innes
Hazlehead United v Bervie Caley at Hazlehead Academy – David Mitchell
Insch v Stonehaven Athletic at Insch – R Nicolson

1st Touch Football Division One (East)

Blackburn v Luthermuir at Blackburn – Derek Mitchell
Ellon Amateurs v Glendale XI at The Meadows, Ellon – B D’Arcy
Hilton v Halliburton at Sheddocksley – A Lovie
Newtonhill v Cove Thistle at Newtonhill – D Fleming
Stoneywood Amateurs v Newmachar United at Webster Park, Kingswells – S Duff

1st Touch Football Division Two (North)

ARI Thistle v Don Athletic at Aulton – D Vass
Kaimhill United v Newburgh at Kaimhill (grass) – C Robertson
Postal ALC v Theologians at Lads Club, Woodside – A Cooper
Trophies International v Grammar FPs at Hazlehead – D Folganon
University Strollers v Torry United at Balgownie – A Barry

1st Touch Football Division Two (East)

Ferryhill v Burghmuir at Hazlehead – D Leith
Highland Hotel v Kemnay Youth at Inverdee – S Hart
Johnshaven Athletic v Mugiemoss Youth at Johnshaven – G Thomson
Rothie Rovers v Feughside at Rothienorman – S Taylor
Westhill v Huntly Amateurs at Westdyke Community Centre – I Donaldson

1st Touch Football Division Three

BSFC v JS XI at Hazlehead – R Henderson
Fintray Thistle v St Laurence at Strathburn Park, Inverurie – D Argo 
Monymusk v Auchnagatt Barons at Monymusk – S Middleton
Northern Hotspurs v Cammachmore at Hazlehead – K Fordyce
Parkway Thistle v Alford at Hazlehead – D Moir
Torphins v Glentanar Reflex at Kincardine O’Neil – G Catto
West End Electrical v Northern United at Aulton – G Nelson

All kick-offs 2.00pm

Sunday 8th May

Soccer World North of Scotland Cup

Final

Kincorth v Nicolls Amateurs at Allan Park, Cove – S Duff

Kick-off 2.00pm