Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Fixtures for 30th April

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Stonehaven Athletic v Nicolls Amateurs at Stonehaven – D Folganon

Quarter Final

Hazlehead United v Cove Thistle at Hazlehead – M Harrow
Kincorth v Tarves at Inverdee – G Jack

Colin’s Tyres Association Trophy

Third Round

Mearns United v Echt at Fettercairn – D Fleming

1st Touch Football Premier Division

AC Mill Inn v Bon Accord City at Stonehaven – S Duff
Beacon Rangers v Cowie Thistle at Strathburn Park, Inverurie – M Fowler
Dyce ITC Hydraulics v Woodside at Pitmedden Dyce – G Ross
Kintore v University at Kintore – A Lovie
Sportsmans Club v Westdyke at Hazlehead – I Donaldson

1st Touch Football Division One (North)

Insch v Banchory at Insch – W Cusiter
West End v Ellon Thistle at Hazlehead – I Wright

1st Touch Football Division One (East)

Glendale v Ellon Amateurs at Maryculter – Derek Mitchell
Hilton v Bucksburn United at Sheddocksley – S Middleton
Luthermuir v Halliburton at Luthermuir – E Taylor
Newtonhill v Glendale XI at Newtonhill – B Christie
Stoneywood Amateurs v Glendale Youth at Webster Park, Kingswells – David Mitchell

1st Touch Football Division Two (North)

ARI Thistle v Newburgh at Aulton – D Argo
Portlethen United v Grammar FPs at Nicol Park – B D’Arcy
Scotstown Rovers v Don Athletic at Balgownie – A Barry
Torry United v Kaimhill United at Tullos – K Taylor
University Strollers v Theologians at Balgownie – K Fordyce

1st Touch Football Division Two (East)

FC Polska v Johnshaven at Aulton – G Nelson
Ferryhill v Westhill at Hazlehead – G Catto
Highland Hotel v Burghmuir at Inverdee – D Vass
Huntly Amateurs v Feughside at Huntly – R Nicolson
McTeagle v Kemnay Youth at Sheddocksley – D Moir
University Colts v Rothie Rovers at Balgownie – S Taylor

1st Touch Football Division Three

Alford v Cammachmore at Alford – J McGettrick
Fintry Thistle v West End Electrical at Strathburn Park, Inverurie – S Inverarity
JS XI v Torphins at Hazlehead – C auton
Monymusk v BSFC at Monymusk – D Hall
Parkway Thistle v Glentanar Reflex at Hazlehead – I Innes
St Laurence v Auchnagatt Barons at Laurencekirk – D McKee

All kick-offs 2.00pm