Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 5th March

Soccer World North Of Scotland Cup

Second Round

Luthermuir v Mearns United at Luthermuir – C Hudson

Third Round

Bucksburn United v Huntly Amateurs at Strathburn Park, Inverurie – A Lovie
Burghmuir v Torry United at Strathburn Park, Inverurie – G Catto
Continental v West End at Webster Park, Kingswells – D Argo
Cove Thistle v Westdyke at Catto Park – K Taylor
Echt v Stonehaven Athletic at Echt – B Christie
Glendale v Woodside at Maryculter – Derek Mitchell
Hilton v Tarves at Sheddocksley – S Duff
Insch v Stoneywood Amateurs at Insch – G Jack
JS XI v Rattrays XI at Hazlehead – G Nelson
Mintlaw v Dyce ITC Hydraulics at Mintlaw – I Wright
Newtonhill v Beacon Rangers at Newtonhill – M Harrow
Postal ALC v Nicolls Amateurs at Lads Club Woodside – S Morrison
Rothie Rovers v Grammar FPs at Rothienorman – R Nicolson
University v Don Athletic at Balgownie – D Fleming

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

Newmachar United v Bankhead at Inverdee – S Inverarity
Torphins v Newburgh at Torphins – A Barry

Third Round

Cowie Thistle v Bon Accord City at Stonehaven – David Mitchell
Hazlehead United v Scotstown Rovers at Hazlehead Academy – D Hall

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Quarter Final

St Laurence v Portlethen United at Laurencekirk – S McIntyre

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

Semi Final

Sportsmans Club v Kincorth at Hazlehead – S Taylor

1st Touch Football Premier Division

Old Aberdonians v Kintore at Balgownie – J McGettrick

1st Touch Football Division One (North)

Bervie Caley v Great Western United at Gourdon – G Thomson
Lads Club Amateurs v Ellon Thistle at Hazlehead – W Young
MS United v Banchory Amateurs at Aulton – I Innes

1st Touch Football Division One (East)

Ellon Amateurs v Blackburn at The Meadows, Ellon –W Cusiter
Glendale XI v RGU at Sheddocksley – C Auton
Halliburton v Glendale Youth at Lawsondale – A Cooper

1st Touch Football Division Two (North)

Trophies International v Theologians at Beach Park, Balmedie – S Middleton
University Strollers v ARI Thistle at Balgownie – B D’Arcy

1st Touch Football Division Two (East)

FC Polska v Westhill at Aulton – S Hart
Feughside v University Colts at Feughside – K Fordyce
Highland Hotel v Ferryhill at Inverdee – P Fowler
McTeagle v Johnshaven Athletic at Sheddocksley – K Law
Mugiemoss Youth v Kemnay Youth at Aulton – D McKenzie

1st Touch Football Division Three

Alford v Fintray Thistle at Alford – E Coutts
Auchnagatt Barons v Northern Hotspurs at Auchnagatt – D McKee
Glentanar Reflex v BSFC at Hazlehead – C Robertson
Monymusk v Parkway Thistle at Monymusk – G Ross

All kick-offs 2.00pm