Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Results for 5th February

Fosters Scottish Amateur Cup

Fourth Round Replay

Westdyke 0 – 1 Glasgow University

Fifth Round

Mearns United 2 – 8 Mossblown

Soccer World North Of Scotland Cup

Second Round

Banchory 1 – 5 Insch
Bon Accord City 1 – 3 Stonehaven Athletic (AET)
Kemnay Youth 2 – 3 Burghmuir
Monymusk 2 – 4 Huntly Amateurs
University 1 – 1 Lads Club Amateurs (AET), University won 5-4 on penalties
West End 5 – 2 Westhill

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

Bucksburn United 3 – 4 Glendale XI

Third Round

Rothie Rovers 2 – 1 Hilton
Tarves 3 – 1 Bervie Caley

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Cove Thistle 6 – 5 Sportsmans Club
Ellon Thistle 2 – 1 Kintore

Third Round

Great Western United 2 – 4 Nicolls Amateurs

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Second Round

Trophies International 2 – 1 Newburgh

Third Round

Ferryhill 2 – 0 Mugiemoss Youth

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

Quarter Final

Woodside 1 – 2 Echt

Aberdeen Trophy Centre White Cup

Semi Final

Luthermuir 1 – 3 Stoneywood Amateurs

Aberdeen Trophy Centre Castle Rovers Cup

Quarter Final

Torry United 1 – 2 Theologians

Semi Final

Grammar FPs 2 – 3 Don Athletic

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup

Semi Final

Fintray Thistle 3 – 1 Cammachmore
Glentanar Reflex 4 – 5 Torphins

1st Touch Football Premier Division

AC Mill Inn 1 – 3 Cowie Thistle
Kincorth 3 – 2 Dyce ITC Hydraulics
Old Aberdonians 4 – 2 Beacon Rangers

1st Touch Football Division One (North)

Hazlehead United 1 – 2 MS United

1st Touch Football Division One (East)

Blackburn 4 – 1 Glendale Youth
Glendale 4 – 1 Halliburton
Newtonhill 5 – 2 Ellon Amateurs
RGU 5 – 0 Newmachar United

1st Touch Football Division Two (North)

ARI Thistle 2 – 4 University Strollers
Continental 2 – 4 Portlethen United
Postal ALC 6 – 1 Bankhead
Scotstown Rovers 1 – 3 Kaimhill

1st Touch Football Division Two (East)

FC Polska 1 – 2 Mintlaw
Feughside P – P University Colts
McTeagle 4 – 1 Highland Hotel

1st Touch Football Division Three

Alford 1 – 4 JS XI
BSFC 4 – 0 Northern Hotspurs
St Laurence 4 – 0 Parkway Thistle
West End Electrical 5 – 2 Auchnagatt Barons