Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 29th January

Fosters Scottish Amateur Cup

Fourth Round

Glasgow University v Westdyke

Fifth Round

Mearns United v Mossblown at Fettercairn – S Duff

Soccer World North Of Scotland Cup

Second Round

Banchory v Insch at Banchory – A Barry
Bervie Caley v Kaimhill United at Gourdon – K Lutton
Bon Accord City v Stonehaven Athletic at Balgownie – S Taylor
MS United v Don Athletic at East End Park – Derek Mitchell
Stoneywood Amateurs v Torphins at Webster Park, Kingswells – I Innes
University v Lads Club at Balgownie – I Diamond
West End v Westhill at Hazlehead Academy – R Nicolson

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

Bucksburn United v Glendale XI at Strathburn Park, Inverurie – G Jack

Third Round

Kincorth v Blackburn at Kincorth Academy – D McKenzie

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Old Aberdonians v Glendale Youth at Balgownie – A Cooper

1st Touch Football Premier Division

AC Mill Inn v Dyce ITC Hydraulics at Stonehaven – D Folganon
Cowie Thistle v Woodside at Stonehaven – I Wright
Echt v Kintore at Echt – David Mitchell
Tarves v Beacon Rangers – S Morrison

1st Touch Football Division One (North)

Hazlehead united v Nicoll Amateurs at Hazlehead – G Catto

1st Touch Football Division One (East)

Halliburton v RGU at Lawsondale – C Robertson
Luthermuir v Glendale at Luthermuir – E Taylor
Newtonhill v Newmachar United at Newtonhill – S Hart

1st Touch Football Division Two (North)

Bankhead v Continental at Inverdee – K Law
Newburgh v ARI Thistle at Newburgh – D Fleming
Portlethen United v University Strollers at Nicol Park – A Lovie
Theologians v Scotstown Rovers at Hazlehead – W Young

1st Touch Football Division Two (East)

Feughside v Burghmuir at Feughside – G Nelson
Huntly Amateurs v Highland Hotel – W Cusiter
McTeagle v University Colts at Sheddocksley – G Ross
Mugiemoss Youth v FC Polska at Aulton –K Taylor
Rothie Rovers v Mintlaw at Rothienorman – E Coutts

1st Touch Football Division Three

BSFC v St Laurence at Hazlehead – D Hall
Fintray Thistle v Alford at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Glentanar Reflex v Parkway Thistle at Hazlehead – I Burrows
Northern United v Auchnagatt Barons at Beach Park, Balmedie – D Argo
West End Electrical v JS XI at Aulton – B D’Arcy

Scottish Cup kick-offs 2.00pm
All other kick-offs 1.30pm