Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 22nd January

Fosters Scottish Amateur Cup

Fourth Round

Glasgow University v Westdyke
St. James v Banchory

Soccer World North Of Scotland Cup

First Round

Newburgh v Don Athletic at Newburgh – J McGettrick
West End v Halliburton at Hazlehead Academy – I Donaldson

Second Round

AC Mill Inn v Kincorth at Stonehaven – S Duff
BSFC v Dyce ITC Hydraulics at Hazlehead – S Middleton
Beacon Rangers v Newmachar United at Hazlehead – G Jack
Bon Accord City v Stonehaven Athletic at Balgownie – S Taylor
Bucksburn United v Northern Hotspurs at Strathburn Park, Inverurie – K Taylor
Fintray Thistle v Tarves at Strathburn Park, Inverurie – M Harrow
Glendale v Ferryhill at Maryculter – G Ross
Hilton v Great Western United at Sheddocksley – A Barry
JS XI v ARI Thistle at Hazlehead – S Jolly
Kemnay Youth v Burghmuir at Kemnay – W Cusiter
Monymusk v Huntly Amateurs at Monymusk – E Coutts
Mugiemoss Youth v Torry United at Aulton – S Hart
Newtonhill v McTeagle at Newtonhill – I Wright
Nicolls Amateurs v Sportsmans Club at Denmore Park – K Fordyce
Postal ALC v FC Polska at Lads Club, Woodside – D Argo
Stoneywood Amateurs v Torphins at Webster Park, Kingswells – I Innes
University v Lads Club Amateurs at Hillhead – M Stewart

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Third Round

MS United v Alford at Aulton – B D’Arcy

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Old Aberdonians v Glendale Youth at Balgownie – A Cooper

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Third Round

Glentanar Reflex v Bankhead at Hazlehead – C Auton
Kaimhill United v Portlethen United at Kaimhill (Grass) – G Nelson

Aberdeen Trophy Centre White Cup

Semi Final

Ellon Amateurs v Cove Thistle at The Meadows, Ellon – D McKenzie

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup

Semi Final

Westhill v Rothie Rovers at Westdyke Community Centre – R Nicolson

1st Touch Football Premier Division

Echt v Woodside at Echt – David Mitchell
Cowie Thistle v Kintore at Stonehaven – W Young

1st Touch Football Division One (North)

Rattrays XI v Ellon Thistle at Heathryfold – Derek Mitchell
Insch v Hazlehead United at Insch – M Parrott

1st Touch Football Division One (East)

Blackburn v Glendale XI at Blackburn – I Burrows
Luthermuir v RGU at Luthermuir – E Taylor

1st Touch Football Division Two (North)

Grammar FPs v Continental at Rubislaw – D Hall
Theologians v Scotstown Rovers at Hazlehead –C Robertson
Trophies International v University Srollers at Beach Park, Balmedie – A Lovie

1st Touch Football Division Two (East)

Highland Hotel v Johnshaven Athletic at Inverdee – C Hudson
University Colts v Feughside at Balgownie – R Henderson

1st Touch Football Division Three

Auchnagatt Barons v Cammachmore at Auchnagatt – S Morrison
Northern United v St Laurence at Inverdee – G Thomson
Parkway Thistle v West End Electrical at Hazlehead – D Folganon

Scottish Cup kick-offs 2.00pm
All other kick-offs 1.30pm