Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 15th January

Fosters Scottish Amateur Cup

Third Round

Ardeer Rovers v Kintore

Third Round Replay

Westdyke v Port Glasgow at Lawsondale – S Middleton

Fourth Round

Bervie Caley v Redhall Star at Gourdon – G Thomson
Blantyre Celtic v Halliburton
Eddlewood v Westhill
St James v Banchory

Soccer World North Of Scotland Cup

First Round

Newburgh v Don Athletic at Newburgh – J McGettrick

Second Round

AC Mill Inn v Kincorth at Stonehaven – S Duff
BSFC v Dyce ITC Hydraulics at Hazlehead – B Christie
Beacon Rangers v Newmachar United at Hazlehead – G Jack
Bon Accord City v Stonehaven Athletic at Balgownie – S Taylor
Bucksburn United v Northern Hotspurs at Strathburn Park, Inverurie – K Taylor
Cowie Thistle v Woodside at Stonehaven – M Stewart
Ellon Amateurs v Continental at The Meadows, Ellon – G Nelson
Fintray Thistle v Tarves at Strathburn Park, Inverurie – M Harrow
Glendale v Ferryhill at Maryculter – G Ross
Glendale Youth v Hazlehead United at Potterton – B D’Arcy
Hilton v Great Western United at Sheddocksley – A Barry
JS XI v ARI Thistle at Hazlehead – G Catto
Kemnay Youth v Burghmuir at Kemnay – W Cusiter
Luthermuir v Mearns United at Luthermuir – D McKenzie
Monymusk v Huntly Amateurs at Monymusk – E Coutts
Mugiemoss Youth v Torry United at Aulton – S Hart
Newtonhill v McTeagle at Newtonhill – I Wright
Nicolls Amateurs v Sportsmans Club at Aulton – K Fordyce
Postal ALC v FC Polska at Lads Club, Woodside – D Argo
Rattrays XI v Cruden Bay at Hazlehead – R Nicolson
Stoneywood Amateurs v Torphins at Webster Park, Kingswells – I Innes
University v Lads Club Amateurs at Hillhead – D Fleming

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

MS United v Insch at East End Park – K Law

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Third Round

Glentanar Reflex v Bankhead at Hazlehead – C Auton

1st Touch Football Premier Division

Echt v Old Aberdonians at Echt – David Mitchell

1st Touch Football Division One (North)

West End v Ellon Thistle at Hazlehead Academy – Derek Mitchell

1st Touch Football Division One (East)

Blackburn v Glendale XI at Blackburn – I Burrows
Cove Thistle v RGU at Catto Park – W Young

1st Touch Football Division Two (North)

Grammar FPs v University Strollers at Rubislaw – D Hall
Theologians v Scotstown Rovers at Hazlehead – A Cooper
Trophies International v Kaimhill United at Beach Park, Balmedie – A Lovie

1st Touch Football Division Two (East)

Feughside v Johnshaven Athletic at Feughside – C Hudson
Mintlaw v Highland Hotel at Mintlaw – A McIntyre
University Colts v Rothie Rovers at Balgownie – I Diamond

1st Touch Football Division Three

Auchnagatt Barons v Cammachmore at Auchnagatt – S Morrison
Parkway Thistle v West End Electrical at Hazlehead – D Folganon

St Laurence v Alford at Laurencekirk – C Robertson

Scottish Cup kick-offs as per SAFA
All other kick-offs 1.30pm