Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 18th December

Fosters Scottish Amateur Cup

Third Round

Ardeer Rovers v Kintore

Third Round Replay

Westdyke v Port Glasgow at Lawsondale – S Middleton

Fourth Round

Bervie Caley v Redhall Star at Gourdon – E Taylor
Blantyre Celtic v Halliburton
Eddlewood v Westhill
St James v Banchory

Soccer World North Of Scotland Cup

First Round

Newburgh v Don Athletic at Newburgh – J McGettrick

Second Round

BSFC v Dyce ITC Hydraulics at Hazlehead – B Christie
Beacon Rangers v Newmachar United at Hazlehead – G Jack
Bon Accord City v Stonehaven Athletic at Balgownie – S Taylor
Bucksburn United v Northern Hotspurs at Strathburn Park, Inverurie – W Young
Cove Thistle v Cammachmore at Catto Park – C Hudson
Fintray Thistle v Tarves at Strathburn Park, Inverurie – M Harrow
Glendale v Ferryhill at Maryculter – G Ross
Glendale Youth v Hazlehead United at Potterton – B D,Arcy
Hilton v Great Western United at Sheddocksley – A Barry
JS XI v ARI Thistle at Hazlehead – G Nelson
Kemnay Youth v Burghmuir at Kemnay – W Cusiter
Luthermuir v Mearns United at Luthermuir – D McKenzie
Monymusk v Huntly Amateurs at Monymusk – E Coutts
Nicolls Amateurs v Sportsmans Club at Aulton – K Fordyce
Postal ALC v FC Polska at Lads Club, Woodside – D Argo
Stoneywood Amateurs v Torphins at Webster Park, Kingswells – I Innes
University v Lads Club Amateurs at Balgownie – D Fleming

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

MS United v Insch at East End Park – I Donaldson

1st Touch Football Premier Division

Echt v Woodside at Echt – David Mitchell
Old Aberdonians v AC Mill Inn at Balgownie – Derek Mitchell

1st Touch Football Division One (East)

Newtonhill v Blackburn at Newtonhill – K Taylor
RGU v Glendale XI at Kaimhill – A Cooper

1st Touch Football Division Two (North)

Bankhead v University Strollers at Inverdee – S Hart
Grammar FPs v Continental at Rubislaw – D Hall
Theologians v Scotstown Rovers at Hazlehead – D Folganan
Trophies International v University Strollers at Beach Park, Balmedie – A Lovie

1st Touch Football Division Two (East)

Highland Hotel v Johnshaven Athletic at Inverdee – I Diamond
Mugiemoss Youth v Feughside at Aulton – IW Wright
Rothie Rovers v University Colts at Rothienorman – I Burrows

1st Touch Football Division Three

Auchnagatt Barons v West End Electrical at Auchnagatt – R Nicolson
Glentanar Reflex v Cruden Bay at Hazlehead – C Auton
Parkway Thistle v Northern United at Hazlehead – S Duff
St Laurence v Alford at Laurencekirk – C Robertson

Scottish Cup Replay kick-off 1.00pm
All other games kick-off 1.30pm