Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Results for 6th November

Fosters Scottish Amateur Cup

Third Round

AC Mill Inn 0 – 4 Barnhill
Alford 0 – 3 Broughton
Alyth 3 – 2 Tarves
Ardrossan Castle Rovers 4 – 1 Glendale XI
Banchory 2 – 1 Glenacre
Bon Accord City 1 – 3 John Street
Bucksburn United 0 – 3 Auchtermuchty Bellvue
Dyce ITC Hydraulics 0 – 2 Methhill Strollers
Echt 0 – 4 Gourock Thistle
East Dunbartonshire 5 – 2 Burghmuir
Grammar FPs 1 – 1 Bellshill
Halliburton 1 – 1 Bishopton Athletic
Hurlford Thistle 4 – 1 Don Athletic
Kelvin 6 – 0 Newmachar United
Kintore P – P Ardeer Rovers
Largs Kintyre 5 – 0 Cowie Thistle
Largs United 3 – 1 Blackburn
Liberton 2 – 5 Westhill
Mearns United P – P Sporting CPB
Old Aberdonians 2 – 3 Arkleston
Port Glasgow P – P Westdyke
Rothie Rovers 1 – 5 Whitehills
Sportsmans Club 1 – 6 Baillieston Thistle
Troon Amateurs P – P Newburgh
Woodside 1 – 3 Kennoway

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

ARI Thistle 4 – 9 MS United

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Ellon Amateurs 3 – 4 Nicolls Amateurs

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Second Round

Bankhead 5 – 4 Fintray Thistle (AET)
Cammachmore 6 – 5 Northern United (AET)
Torry United 4 – 1 FC Polska

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield

Quarter Final

Lads Club Amateurs 2 – 0 Insch

Aberdeen Trophy Centre Barclay Cook Cup

Quarter Final

Kemnay Youth 7 – 3 Feughside

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup

Quarter Final

JS XI 1 – 2 Glentanar Reflex
Torphins 3 – 1 St Laurence

1st Touch Football Premier Division

Beacon Rangers 4 – 3 University

1st Touch Football Division One (North)

Great Western United 6 – 1 Rattrays XI
Stonehaven Athletic 5 – 2 Hazlehead United
West End 0 – 1 Bervie Caley

1st Touch Football Division One (East)

Hilton 4 – 2 Glendale
RGU 2 – 2 Newtonhill
Stoneywood Amateurs 2 – 2 Luthermuir

1st Touch Football Division Two (North)

Kaimhill United 4 – 1 University Strollers
Portlethen United 2 – 0 Scotstown Rovers
Theologians 3 – 1 Continental
Postal ALC 3 – 2 Trophies International

1st Touch Football Division Two (East)

Ferryhill 1 – 1 Huntly Amateurs
Highland Hotel 4 – 2 Mintlaw
McTeagle 3 – 4 Mugiemoss Youth
University Colts 0 – 2 Johnshaven Athletic

1st Touch Football Division Three

Auchnagatt Barons 1 – 2 Monymusk
Cruden Bay 0 – 1 Northern Hotspurs
West End Electrical 3 – 0 Parkway Thistle