Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 25th September

Aberdeen Trophy Centre Aberdeen FC Trophy

Second Round

Beacon Rangers v Grammar FPs at Strathburn Park, Inverurie – W Cusiter
Bon Accord City v Cruden Bay at Inverdee – D Argo
Don Athletic v Glentanar Reflex at Westfield Park – S Middleton
Ellon Thistle v Halliburton at The Meadows, Ellon – D Mckee
FC Polska v Cove Thistle at Sheddocksley – B D’Arcy
Hazlehead United v Ellon Amateurs at Hazlehead Academy – K Fordyce
Highland Hotel v Woodside at Hazlehead – C Auton
Hilton v Old Aberdonians at Sheddocksley – A Barry
Kemnay Youth v Rothie Rovers at Kemnay – I Innes
Lads Club Amateurs v Blackburn at Hazlehead – IW Wright
Newtonhill v Monymusk at Newtonhill – S Taylor
Scotstown Rovers v McTeagle at Hazlehead – K Law
St Laurence v Sportsmans Club at Laurencekirk – G Thomson
Stonehaven Athletic v Ferryhill at Stonehaven – G Nelson
Tarves v Burghmuir at Tarves – S Morrison

Colin’s Tyres Association Trophy

Second Round

Bucksburn United v Stoneywood Amateurs at Strathburn Park, Inverurie – R Nicolson

Colin’s Tyres Dickie Trophy

Second Round

JS XI v Northern Hotspurs at Hazlehead – S Jolly

Aberdeen Trophy Centre Premier Trophy

First Round

Westdyke v Dyce ITC Hydraulics at Lawsondale – David Mitchell

Aberdeen Trophy Centre Stephen Shield

First Round

Mearns United v Banchory at Fettercairn – C Hudson

Aberdeen Trophy Centre Chattan Rovers Cup

First Round

Northern United v Torphins at Beach Park, Balmedie – I Burrows
West End Electrical v Parkway Thistle at Aulton – M Harrow

1st Touch Football Premier Division

AC Mill Inn v University at Stonehaven – D Leith
Kincorth v Echt at Kincorth – A Lovie
Kintore v Cowie Thistle at Kintore – G Catto

1st Touch Football Division One (North)

Bervie Caley v Insch at Gourdon – K Lutton
MS United v West End at East End Park – G Ross
Nicolls Amateurs v Great Western United at Denmore Park – K Taylor

1st Touch Football Division One (East)

Glendale v RGU at Maryculter – M Stewart
Glendale Youth v Luthermuir at Potterton – J McGettrick

1st Touch Football Division Two (North)

Continental v ARI Thistle at Webster Park, Kingswells – S Duff
Newburgh v Trophies International at Newburgh – A Cooper
Postal ALC v University Strollers at Lads Club, Woodside – B Anderson
Theologians v Portlethen United at Hazlehead – B Christie
Torry United v Bankhead at Tullos – D Fleming

1st Touch Football Division Two (East)

Huntly Amateurs v Westhill at Huntly – E Coutts
Johnshaven Athletic v Mintlaw at Johnshaven – W Mclean
Mugiemoss Youth v University Colts at Aulton – C Robertson

1st Touch Football Division Three

BSFC v Fintray Thistle at Hazlehead – D Folganan
Cammachmore v Alford at Newtonhill – S Hart

All kick-offs 2.00pm