Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 7th August

1st Touch Football Premier Division

Beacon Rangers v AC Mill Inn at Strathburn Park, Inverurie – R Nicolson
Cowie Thistle v Bon-Accord City at Stonehaven – B Christie
Echt v Dyce ITC Hydraulics at Echt – S Duff
Kincorth v Kintore at Hazlehead – IW Wright
Sportsmans Club v Old Aberdonians at Hazlehead – W Young
Westdyke v Woodside at Lawsondale – G Catto

1st Touch Football Division One (North)

FC Geldie v Ellon Thistle at Sheddocksley – A Barry
Hazlehead United v Great Western United at Hazlehead – Derek Mitchell
Insch v Lads Club Amateurs at Insch – G Ross
MS United v Mearns United at New Advocates Park – K Fordyce
Rattrays XI v Nicolls Amateurs at Heathryfold – M Harrow
Stonehaven Athletic v West End at Stonehaven – David Mitchell

1st Touch Football Division One (East)

Blackburn v Bucksburn United at Blackburn – I Innes
Ellon Amateurs v Cove Thistle at The Meadows, Ellon – K Taylor
Glendale v Glendale Youth at Maryculter – C Hudson
Luthermuir v Newmachar United at Luthermuir – W McLean
Newtonhill v Hilton at Newtonhill – S Clark
Stoneywood Amateurs v Glendale XI at Webster Park, Kingswells – K Law

1st Touch Football Division Two (North)

ARI Thistle v Bankhead at Sheddocksley – S Hart
Don Athletic v Continental at Sheddocksley – Stephen Taylor
Kaimhill United v Grammar FPs at Kaimhill (grass) – S Morrison
Newburgh v Portlethen United at Newburgh – G Thomson
Postal ALC v Scotstown Rovers at Lads Club, Woodside – M Parrott
Theologians v Torry United at Hazlehead – S Jolly

1st Touch Football Division Two (East)

Burghmuir v FC Polska at Strathburn Park , Inverurie – S Middleton
Ferryhill v Feughside at Hazlehead – C Robertson
Kemnay Youth v Johnshaven Athletic at Kemnay – I Burrows
Highland Hotel v Huntly Amateurs at Sheddocksley – I Donaldson
Mintlaw v McTeagle at Mintlaw – M Ritchie
Rothie Rovers v Mugiemoss Youth at Rothienorman – E Coutts

1st Touch Football Division Three

Alford v BSFC at Alford – Scott Christie
Cruden Bay v Glentanar Reflex at Cruden Bay – B D’Arcy
JS XI v Fintray Thistle at Hazlehead – D Argo
Northern United v Monymusk at Beach Park, Balmedie – G Nelson
Northern Hotspurs v Parkway Thistle at Hazlehead – B Anderson
St Laurence v West End Electrical at Laurencekirk – E Taylor

All kick-offs 2.00pm