Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 1st May

John Todd Memorial Trophy

Semi Final

Cove Thistle v Echt at Cove – IW Wright
Kincorth v Bon Accord City at Kincorth – A Fleming

Aberdeen FC Trophy

Fourth Round

Cowie Thistle v Newtonhill at Stonehaven – C Hudson
Sportsmans Club v Hazlehead United at Hazlehead – B Christie

Dickie Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

Third Round

Highland Hotel v Rothie Rovers at Beach Park, Balmedie – K Taylor

Quarter Final

Portlethen United v Ferryhill at Nicol Park, Portlethen – C Robertson

Stephen Shield

Semi Final

Tarves v University Colts at Tarves – I Bailey

Soccer World Premier Division

Banchory v University at Banchory – W Young
Dyce v Westdyke at Pitmedden – R Nicolson
Great Western United v AC Mill Inn at Woodside Complex – A Barry
Old Aberdonians v United Services Glendale XI at Balgownie – K Law

Bon Accord Trophies Division One (North)

Luthermuir v Torry United at Luthermuir – S Clark
Nicolls Amateurs v Theologians at Denmore Park – M Boyes
Stoneywood Amateurs v Bucksburn United at Webster Park, Kingswells – S Morrison

Bon Accord Trophies Division One (East)

Blackburn v Postal ALC at Blackburn – D Argo
FC Geldie v Glendale at Findon – G Catto
Johnshaven Athletic v Newmachar United at Johnshaven – A Lovie
Glendale Youth v Kintore at Sheddocksley – C Auton
Woodside v RGU at Lochside Park – I Innes

Soccer World Division Two (North)

Glentanar Reflex v Hilton at Hazlehead – B Anderson
Grammar Rovers v Lads Club Amateurs at Kaimhill (Grass) – B D’Arcy
Newburgh v Rattrays XI at Newburgh – J McGettrick
Trophies International v St Laurence at Hazlehead – K Fordyce
University Strollers v Monymusk at Balgownie – S Duff

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Bankhead at Hazlehead – M Harrow
Fintray Thistle v Mintlaw at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton
Grammar FPs v Don Athletic at Westfield Park – G Ross
Halliburton v Mugiemoss Youth at Lawsondale – S Taylor
Mearns United v Alford at Fettercairn – David Mitchell
Potterton v Ellon Amateurs at Potterton – G Smith

Soccer World Division Three

ARI Thistle v Auchnagatt Barons at Aulton – G Nelson
Cammachmore v Feughside at Newtonhill – U Javed
FC Polska v Torphins at Aulton – A Burns
Huntly Amateurs v McTeagle at Huntly – E Coutts
West End Electrical v Grandholm at Aulton – S Hart

All kick-offs 2.00pm