Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 3rd April

Saturday 3rd April

North of Scotland Cup

Quarter Final

Great Western Utd v Sportsmans Club at Woodside Complex – David Mitchell
Hazlehead United v Kintore at Kaimhill – M Harrow
Mintlaw v Rothie Rovers at Mintlaw – G Ross

Aberdeen FC Trophy

Third Round

Ellon Thistle v FC Geldie at The Meadows, Ellon – S Taylor
Rattrays XI v Old Aberdonians at Heathryfold – I Burrows

Fourth Round

Kincorth v Monymusk at Kincorth Academy – S Middleton

Dickie Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

Second Round

Bankhead v Highland Hotel at Inverdee – A Scott
Mugiemoss Youth v McTeagle at Aulton – B Anderson

Third Round

Feughside v Hilton at Feughside – B Christie
Trophies International v FC Polska at Beach Park, Balmedie – M Boyes

White Cup

Quarter Final

Glendale v Newmachar Utd at Maryculter – A Barry

Barclay Cook Cup

Semi Final

Mearns Utd v Potterton at Fettercairn – K Law

Soccer World Premier Division

Banchory v Cove Thistle at Banchory – G Catto
Dyce v Echt at Pitmedden Dyce – Derek Mitchell
United Services Glendale XI v Bon Accord City at Sheddocksley – W Young
Westdyke v AC Mill Inn at Lawsondale – S Duff

Bon Accord Trophies Division One (North)

Beacon Rangers v Theologians at Hazlehead – S Morrison
Bucksburn Utd v Torry Utd at Strathburn Park, Inverurie – D Fleming
MS Utd v Newtonhill at East End Park – IW Wright
Nicolls Amateurs v Luthermuir at Denmore Park – G Nelson
University Colts v Stoneywood Amateurs at Balgownie – R Nicolson

Bon Accord Trophies Division One (East)

Bervie Caley v RGU at Gourdon – W Mclean
Burghmuir v Postal ALC at Strathburn Park, Inverurie – I Innes
Glendale Youth v Johnshaven Athletic at Sheddocksley – C Hudson
Insch v West End at Insch – R Milne

Soccer World Division Two (North)

Kemnay Youth v Glentanar Reflex at Kemnay – K Fordyce
Lads Club Amateurs v St Laurence at Hazlehead – C Robertson

Soccer World Division Two (East)

Alford v Fintray Thistle at Alford – E Coutts
BSFC v Halliburton at Hazlehead – C Auton
Continental v Don Athletic at Webster Park, Kingswells – S Clark
Ellon Amateurs v Ferryhill at The Meadows, Ellon – B D’Arcy

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons v Westhill at Auchnagatt – D Argo
ARI Thistle v Torphins at Aulton – A Burns
Huntly Amateurs v Cammachmore at Huntly – R Henderson

Kick-offs 2.00pm