Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 27th March

Saturday 27th March

North of Scotland Cup

Fourth Round

Rothie Rovers v Johnshaven Athletic at Rothienorman – IW Wright

Aberdeen FC Trophy

Second Round

Don Athletic v FC Geldie at Inverdee – G Smith

Third Round

Hazlehead United v Torry United at Hazlehead Academy – Derek Mitchell

Fourth Round

Banchory v Nicolls Amateurs at Banchory – G Catto

Association Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

Second Round

Glendale v Kincorth at Maryculter – M Harrow
Great Western United v Bon Accord City at Woodside Complex – A Lovie

Third Round

Beacon Rangers v Newtonhill at Inverdee – David Mitchell
Old Aberdonians v Westdyke at Balgownie – S Morrison
Stoneywood Amateurs v Kintore at Webster Park, Kingswells – B Christie

Premier Trophy

Quarter Final

Sportsmans Club v Cowie Thistle at Hazlehead – I Bailey

White Cup

Quarter Final

RGU v Insch at Kaimhill – G Nelson

Castle Rovers Cup

Semi Final

Hilton v Rattrays XI at Sheddocksley – S Duff

Barclay Cook Cup

Quarter Final

Bankhead v Halliburton at Inverdee – C Robertson
Ferryhill v Potterton at Hazlehead – K Fordyce

Chattan Rovers Cup

Semi Final

Portlethen United v Feughside at Nicol Park – R Nicolson
FC Polska v McTeagle at Aulton – I Innes

Soccer World Premier Division

Echt v AC Mill Inn at Echt – R Milne
United Services Glendale XI v Dyce at Sheddocksley – D Fleming
University v Cove Thistle at Hillhead – G Thomson

Bon Accord Trophies Division One (North)

Bucksburn United v MS Utd at Strathburn Park, Inverurie – E Coutts
Tarves v Stonehaven Athletic at Tarves – M Ritchie
University Colts v Theologians at Balgownie – John McGettrick

Bon Accord Trophies Division One (East)

Bervie Caley v Glendale Youth at Gourdon – W Young
Newmachar United v Blackburn at Newmachar – G Ross
Postal ALC v West End at Lads Club Woodside – A Scott

Soccer World Division Two (North)

Grammar Rovers v Newburgh at Kaimhill (grass) – S Jolly
Kemnay Youth v Lads Club Amateurs at Kemnay – I Burrows
Monymusk v Glentanar Reflex at Monymusk – D Argo
Trophies International v Highland Hotel at Beach Park, Balmedie – K Law
University Strollers v St Laurence at Balgownie – A Barry

Soccer World Division Two (East)

BSFC v Alford at Hazlehead – C Auton
Fintry Thistle v Grammar FP’s at Strathburn Park, Inverurie – R Henderson
Mearns Utd v Continental at Fettercairn – C Hudson
Mugiemoss Youth v Mintlaw at Aulton – S Hart

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons v Scotstown Rovers at Auchnagatt – S Taylor
Cammachmore v ARI Thistle at Newtonhill – B Anderson
Grandholm v Huntly Amateurs at Aulton – B D’Arcy
Westhill v Torphins at Westdyke Community Centre Westhill – S Middleton

All kick-offs 2.00pm