Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 6th February

Saturday 30th January

Scottish Amateur Cup

Fifth Round

Bon Accord City v California Amateurs at Balgownie – M Ritchie

North Of Scotland Cup

Second Round

Don Athletic v Luthermuir at Westfield Park – D Argo
Westdyke v BSFC at Lawsondale, Westhill – S Middleton

Third Round

Bervie Caley v University Strollers at Gourdon – C Hudson
Hazlehead Utd v Beacon Rangers at Hazlehead Academy – David Mitchell
Johnshaven Athletic v Grammar Rovers at Johnshaven – G Nelson
Tarves v Monymusk at Tarves – Derek Mitchell
United Services Glendale XI v Ellon Thistle at Sheddocksley – B Christie
Woodside v AC Mill Inn at Lochside Park – IW Wright

Aberdeen FC Trophy

Second Round

Cammachmore v Old Aberdonians at Newtonhill – S Hart
Kemnay Youth v Mintlaw at Kemnay – R Nicolson
Postal ALC v Halliburton at Lads Club, Woodside – B Anderson
Potterton v Torphins at Potterton – J McGettrick
Rothie Rovers v Echt at Rothienorman – C Robertson
St Laurence v Torry United at Laurencekirk – W Mclean
Westhill v Ellon Amateurs at Westdyke Community Centre, Westhill – U Javed

Third Round

Banchory v Glendale at Banchory – E Taylor
Mugiemoss Youth v Burghmuir at Aulton – I Bailey
University v Dyce at Balgownie – S Morrison

Association Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

First Round

MS Utd v Kintore at East End Park – A Lovie

Second Round

Glendale Youth v Cowie Thistle at Sheddocksley – D Fleming
Sportsmans Club v Cove Thistle at Hazlehead – S Jolly

Dickie Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

Second Round

Grammar FPs v FC Polska at Rubislaw – J Gover
Hilton v Grandholm at Sheddocksley – TBC
West End Electrical v Feughside at Aulton – A Smith

Soccer World Premier Division

Kincorth v Great Western Utd at Kincorth – R Milne

Bon Accord Trophies Division One (North)

Bucksburn Utd v Nicolls Amateurs at Strathburn Park, Inverurie – K Law
Theologians v Newtohill at Hazlehead – G Thomson
University Colts v Stoneywood Amateurs at Balgownie – R Henderson

Bon Accord Trophies Division One (East)

Blackburn v RGU at Blackburn – S Duff
Insch v West End at Insch – TBC
Newmachar Utd v FC Geldie at Newmachar – A Barry

Soccer World Division Two (North)

Highland Hotel v Glentanar Reflex at Beach Park, Balmedie – I Hogg
Newburgh v Lads Club Amateurs at Newburgh – W Young
Rattrays XI v Trophies International at Heathryfold – K Fordyce

Soccer World Division Two (North)

Alford v Bankhead at Alford – G Ross
Ferryhill v Continental at Hazlehead – G Jopp
Fintray Thistle v Mearns United at Strathburn Park, Inverurtie – S Taylor

Soccer World Division Three

ARI Thistle v Huntly Amateurs at Aulton – A Burns
Auchnagatt Barons v Scotstown Rovers at Auchnagatt – M Boyes
Portlethen United v McTeagle at Nicol Park – D McKenzie

All kick-offs 1.30pm