Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for Saturday 23rd January

Scottish Amateur Cup

Fifth Round

Blantyre Utd v Old Aberdonians

North of Scotland Cup

Second Round

Don Athletic v Luthermuir at Westfield Park – D Argo
Ellon Amateurs v Grammar Rovers at The Meadows, Ellon – A Lovie
Westdyke v BSFC at Lawsondale – M Ritchie

Aberdeen FC Trophy

Second Round

Glendale v Portlethen Utd at Maryculter – A Barry
Kemnay Youth v Mintlaw at Kemnay – G Thomson
Nicolls Amateurs v Huntly Amateurs at Denmore Park – G Catto
Postal ALC v Halliburton at Lads Club Woodside – U Javed
Potterton v Torphins at Potterton – J McGettrick
Rothie Rovers v Echt at Rothienorman – C Robertson
Scotstown Rovers v University at Balgownie – B Anderson
St Laurence v Torry Utd at Laurencekirk – W McLean
University Strollers v Kincorth at Balgownie – R Henderson

Association Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

Second Round

Bucksburn Utd v Blackburn at Strathburn Park Inverurie – K Fordyce
Glendale Youth v Cowie Thistle at Sheddocksley – A Burns
RGU v Newtonhill at Kaimhill – A Smith
Stoneywood Amateurs v Insch at Webster Park Kingswells – K Law

Dickie Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

Second Round

Grammar FPs v FC Polska at Rubislaw – B Grant

Soccer World Premier Division

AC Mill Inn v Cove Thistle at Stonehaven – David Mitchell
Banchory v Great Western Utd at Banchory – M Harrow
Bon Accord City v Sportsmans Club at Balgownie – B Christie
United Services Glendale XI v Dyce at Sheddocksley – G Nelson

Bon Accord Trophies Division One (North)

Beacon Rangers v MS Utd at Dyce Academy – R Milne
Stonehaven Athletic v Hazlehead Utd at Stonehaven – D Fleming
Tarves v University Colts at Tarves – W Young
Theologians v Ellon Thistle at Hazlehead – M Boyes

Bon Accord Trophies Division One (East)

Bervie Caley v West End at Gourdon – S Clark
Burghmuir v Woodside at Strathburn Park, Inverurie – R Nicolson
Johnshaven Atheltic v Kintore at Johnshaven – C Hudson
Newmachar Utd v FC Geldie at Newmachar – S Duff

Soccer World Division Two (North)

Highland Hotel v Glentanar Reflex at Beach Park, Balmedie – G Ross
Hilton v Newburgh at Sheddocksley – S Jolly
Lads Club Amateurs v Rattrays XI at Hazlehead – I Innes
Monymusk v Trophies International at Monymusk – IW Wright

Soccer World Division Two (East)

Alford v Fintray Thistle at Alford – I Burrows
Bankhead v Continental at Inverdee – S Morrison
Ferryhill v Mugiemoss Youth at Hazlehead – S Hart

Soccer World Division Three

ARI Thistle v Cammachmore at Aulton – S Taylor
Feughside v West End Electrical at Feughside – Derek Mitchell
McTeagle v Auchnagatt Barons at Sheddocksley – I Bailey

All kick-offs 1.30pm