Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 30th January

Saturday 30th January

Scottish Amateur Cup

Fifth Round

Bon Accord City v California Amateurs at Balgownie – M Ritchie

North Of Scotland Cup

Second Round

Don Athletic v Luthermuir at Westfield Park – D Argo
Westdyke v BSFC at Lawsondale, Westhill – S Middleton

Third Round

Bervie Caley v University Strollers at Gourdon – C Hudson
Hazlehead Utd v Beacon Rangers at Hazlehead Academy – I Innes
Johnshaven Athletic v Grammar Rovers at Johnshaven – G Nelson
Sportsmans Club v Hilton at Hazlehead – A Lovie
Tarves v Monymusk at Tarves – Derek Mitchell
United Services Glendale XI v Ellon Thistle at Sheddocksley – B Christie
Woodside v AC Mill Inn at Lochside Park – IW Wright

Aberdeen FC Trophy

Second Round

Cammachmore v Old Aberdonians at Newtonhill – S Hart
Kemnay Youth v Mintlaw at Kemnay – R Nicolson
Postal ALC v Halliburton at Lads Club, Woodside – B Anderson
Potterton v Torphins at Potterton – J McGettrick
Rothie Rovers v Echt at Rothienorman – C Robertson
St Laurence v Torry United at Laurencekirk – W Mclean
Westhill v Ellon Amateurs at Westdyke Community Centre, Westhill – I Burrows

Third Round

Mugiemoss Youth v Burghmuir at Aulton – I Bailey

Association Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

Second Round

Banchory v Dyce at Banchory – A Barry
Glendale Youth v Cowie Thistle at Sheddocksley – D Fleming
Nicolls Amateurs v Newmachar Utd at Denmore Park – Usman Javed
Stoneywood Amateurs v Insch at Webster Park, Kingswells – K Law

Dickie Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

Second Round

Grammar FPs v FC Polska at Rubislaw – J Gover
West End Electrical v Feughside at Aulton – A Smith

Soccer World Premier Division

Kincorth v Great Western Utd at Kincorth – R Milne
University v Cove Thistle at Hillhead – S Morrison

Bon Accord Trophies Division One (North)

Bucksburn Utd v MS Utd at Strathburn Park, Inverurie – M Harrow
Stonehaven Athletic v Theologians at Stonehaven – E Taylor
University Colts v Newtonhill at Balgownie – G Catto

Bon Accord Trophies Division One (East)

Blackburn v RGU at Blackburn – S Duff
FC Geldie v Glendale at Findon – S Clark
Kintore v West End at Kintore – David Mitchell

Soccer World Division Two (North)

Highland Hotel v Glentanar Reflex at Beach Park, Balmedie – R Henderson
Lads Club Amateurs v Rattrays XI at Hazlehead – K Fordyce
Newburgh v Trophies International at Newburgh – W Young

Soccer World Division Two (North)

Alford v Bankhead at Alford – G Ross
Fintray Thistle v Ferryhill at Strathburn Park, Inverurie -S Taylor
Mearns United v Continental at Fettercairn –G Thomson

Soccer World Division Three

ARI Thistle v Huntly Amateurs at Aulton – A Burns
Auchnagatt Barons v Scotstown Rovers at Auchnagatt – M Boyes
Portlethen United v McTeagle at Nicol Park – S Jolly

All kick-offs 1.30pm