Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 28th and 31st October

Wednesday 28th October

Soccer World Premier Division

University P – P Cowie Thistle at Hillhead – B Christie

Kick-off 7.00pm

Saturday 31st October

Scottish Amateur Cup

Second Round Replay

Glendale Youth v Luthermuir at Sheddocksley – M Harrow
Hazlehead Utd v Woodside at Hazlehead Academy – W Young
Theologians v Grammar Rovers at Hazlehead – David Mitchell

North of Scotland Amateur Cup

First Round

Bankhead v Kemnay Youth at Bankhead Academy – D Argo
Glendale v MS United at Maryculter – A Barry

Aberdeen FC Trophy

Second Round

Ferryhill v Stonehaven Athletic at Hazlehead – S Jolly

Dickie Trophy

Second Round

Don Athletic v Portlethen United at Westfield Park – R Henderson
Huntly Amateurs v Lads Club Amateurs at Huntly – E Coutts

Castle Rovers Cup

First Round

St Laurence v FC Hayloft at Laurencekirk – E Taylor

Soccer World Premier Division

AC Mill Inn v Echt at Stonehaven – G Catto
Banchory v Sportsmans Club at Banchory – A Milne
Bon Accord City v University at Balgownie – D Fleming
Cove Thistle v Dyce at Cove – K Fordyce
Great Western Utd v Cowie Thistle at Woodside Sports Complex – R Nicolson
United Services Glendale XI v Old Aberdonians at Sheddocksley – IW Wright
Westdyke v Kincorth at Lawsondale – M Ritchie

Bon Accord Trophies Division One (North)

Newtonhill v Ellon Thistle at Newtonhill – S Clark
Stoneywood Amateurs v Beacon Rangers at Webster Park, Kingswells – B Christie
Tarves v Bucksburn Utd at Tarves – J McGettrick
University Colts v Nicolls Amateurs at Balgownie – U Javed

Bon Accord Trophies Division One (East)

Burghmuir v Bervie Caley at Strathburn Park, Inverurie – S Morrison
FC Geldie v Newmachar United at Findon – G Nelson
Insch v Blackburn at Insch – G Ross
Kintore v Postal ALC at Kintore – D Mckenzie
RGU v West End at Kaimhill – C Robertson

Soccer World Division Two (North)

Highland Hotel v Rattrays XI at Beach Park, Balmedie – J Gover
Newburgh v Monymusk at Newburgh – I Innes
Rothie Rovers v Trophies International at Rothienorman – S Taylor
University Strollers v Glentanar Reflex at Balgownie – B D’Arcy

Soccer World Division Two (East)

Alford v Grammar FPs at Alford – I Burrows
Fintray Thistle v Halliburton at Strathburn Park, Inveruruie – S Middleton
Mintlaw v BSFC at Mintlaw – R Milne
Potterton v Continental at Potterton – B Grant

Soccer World Division Three

ARI Thistle v Auchnagatt Barons at Aulton – G Thomson
Feughside v Cammachmore at Feughside – C Hudson
Grandholm v Scotstown Rovers at Aulton – A Burns
McTeagle v West End Electrical at Sheddocksley – B Anderson
Westhill v FC Polska at Westdyke Community Centre – A Lovie

Kick-offs 1.30pm