Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 24th October

Scottish Amateur Cup

Second Round Replays

Glendale Youth v Luthermuir at Sheddocksley – M Harrow
Great Western Utd v Sportsmans Club at Woodside Sports Complex – IW Wright
Hazlehead Utd v Woodside at Hazlehead – W Young
Kintore v Insch at Kintore – G Nelson
Monymusk v Bankhhead at Monymusk – G Thomson
Theologians v Grammar Rovers at Hazlehead – David Mitchell

North Of Scotland Amateur Cup

First Round

FC Hayloft v Don Athletic at Sheddocksley – C Robertson
Glendale v MS Utd at Maryculter – A Barry

Association Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

First Round

University v Banchory at Balgownie – Derek Mitchell

Barclay Cook Cup

First Round

Halliburton v Mugiemoss Youth at Lawsondale – S Middleton

Soccer World Premier Division

Bon Accord City v Kincorth at Balgownie – S Morrison
Cove Thistle v AC Mill Inn at Cove – A Lovie
Cowie Thistle v United Services Glendale XI at Stonehaven – E Taylor
Echt v Westdyke at Echt – C Hudson
Old Aberdonians v Dyce at Balgownie – K Fordyce

Bon Accord Trophies Division One (North)

Ellon Thistle v University Colts at The Meadows, Ellon – N Watt
Newtonhill v Beacon Rangers at Newtonhill – K Law
Nicolls Amateurs v Stoneywood Amateurs at Denmore Park – D Argo
Stonehaven Athletic v Torry United at Stonehaven – W McLean
Tarves v Bucksburn Utd at Tarves – R Henderson

Bon Accord Trophies Division One (East)

Bervie Caley v West End at Inverbervie – M Boyes
FC Geldie v Burghmuir at Findon – B Christie
Johnshaven Athletic v RGU at Johnshaven – K Lutton
Newmachar v Blackburn at Newmachar – R Nicolson

Soccer World Division Two (North)

Glentanar Reflex v University Strollers at Hazlehead – B Anderson
Lads Club Amateurs v Hilton at Hazlehead – S Jolly
Newburgh v St Laurence at Newburgh – U Javed
Rattrays XI v Rothie Rovers at Heathryfold – J Gover
Trophies International v Kemnay Youth at Beach Park, Balmedie – I Innes

Soccer World Division Two (East)

Alford v Ellon Amateurs at Alford – B D’Arcy
BSFC v Fintray Thistle at Hazlehead – Andrew Smith
Ferryhill v Grammar FPs at Hazlehead – S Hart
Mearns Utd v Continental at Fettercairn – S Clark
Potterton v Mintlaw at Potterton – D Mckenzie

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons v Westhill at Auchnagatt – I Burrows
Feughside v Huntly Amateurs at Feughside – R Milne
McTeagle v ARI Thistle at Sheddocksly – A Burns
Portlethen Utd v Scotstown Rovers at Nicol Park – I Hogg
West End Electrical v Grandholm at Aulton – A Milne

Kick-offs 1.30pm