Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 19th/20th September

Saturday 19th September

Scottish Amateur Cup

First Round

Ellon Amateurs v Halliburton at The Meadows, Ellon – K Fordyce
FC Polska v BSFC at Aulton – J Gover
United Services Glendale XI v Mearns Utd at Sheddocksly – Derek Mitchell

Stephen Shield

First Round

Bucksburn Utd v MS United at Strathburn Park Inverurie – S Middleton
Tarves v Hazlehead Utd at Tarves – G Nelson
Theologians v Beacon Rangers at Hazlehead – S Jolly

White Cup

First Round

Postal v FC Geldie at Lads Club Woodside – J McGettrick

Chattan Rovers Cup

First Round

Grandholm v Cammachmore at Hazlehead – B Anderson
Huntly Amateurs v Westhill at Huntly – R Nicolson

Soccer World Premier Division

Cowie Thistle v Great Western Utd at Stonehaven – S Morrison
Dyce v Bon Accord City at Pitmedden Road – C Robertson
Kincorth v Cove Thistle at Kincorth Academy – IW Wright
Westdyke v Echt at Lawsondale – David Mitchell

Bon Accord Trophies Division One (North)

Nicolls Amateurs v Torry Utd at Denmore Park – C MacKay
Luthermuir v Ellon Thistle at Luthermuir – M Boyes
Stonehaven Athletic v Stoneywood Amateurs at Stonehaven – D Mckenzie

Bon Accord Trophies Division One East

Glendale Youth v Blackburn at Inverdee – S Taylor
Kintore v Bervie Caley at Kintore – M Ritchie
Johnshaven Athletic v Burghmuir at Johnshaven – K Lutton
Newmachar Utd v Glendale at Newmachar – B D’Arcy
West End v Insch at Hazlehead Academy  – R Henderson

Soccer World Division Two (North)

Glentanar Reflex v Rattrays XI at Hazlehead – M Parrott
Grammar Rovers v Trophies International at Kaimhill (grass) – A Lovie
Highland Hotel v FC Hayloft at Beach Park, Balmedie A Inglis
Hilton v Kemnay Youth at Sheddocksley – G Thomson
Rothie Rovers v Newburgh at Rothienorman – A Barry

Soccer World Division Two (East)

Bankhead v Alford at Bankhead Academy – A Milne
Continental v Feryhill at Webster Park, Kingswells – C Hudson
Don Athletic v Fintray Thistle at Westfield Park – D Montgomery
Mugiemoss Youth v Potterton at Aulton – M Harrow

Soccer World Division Three

Feughside v Auchnagatt Barons at Feughside – S Clark
McTeagle v Torphins at Sheddocksley – A Burns
Portlethen Utd v ARI Thistle at Nicol Park, Portlethen – D Fleming

Kick-offs 2.00pm

Sunday 20th September

Ian Napier Memorial Shield

Final

Sportsmans Club v Old Aberdonians at Denmore Park – A Lovie, R Henderson, M Harrow

Kick-off 2.00pm