Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 5th September

Aberdeen FC Trophy

First Round

Mearns Utd v West End at Fettercairn – S Morrison
Tarves v Sportsmans Club at Tarves –  W Young

Association Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

First Round

AC Mill Inn v Cowie Thistle at Stonehaven – G Ross

Dickie Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

First Round

BSFC v ARI Thistle at Hazlehead – B Anderson
Don Athletic v Auchnagatt Barons at Westfield Park – B Grant
Hilton v St Laurence at Sheddocksley – G Nelson
Scotstown Rovers v Feughside at Inverdee – A Barry
Torphins v Bankhead at Kincardine O’Neil – David Mitchell

Premier Trophy

First Round

Bon Accord City v Echt at Echt – R Nicolson

Stephen Shield

First Round

Ellon Thistle v Newtonhill at The Meadows, Ellon – C Hudson

Castle Rovers Cup

First Round

Glentanar Reflex v Kemnay Youth at Hazlehead – B D’Arcy
Rothie Rovers v Highland Hotel at Rothienorman – K Law

Barclay Cook Cup

First Round

Mintlaw v Alford at Mintlaw – S Middleton
Potterton v Fintray Thistle at Potterton – G Catto

Chattan Rovers Cup

First Round

Grandholm v Cammachmore at Hazlehead – A Milne
Huntly Amateurs v Westhill at Huntly – E Coutts
Portlethen Utd v West End Electrical at Portlethen – S Taylor

Soccer World Premier Division

United Services Glendale XI v Banchory at Sheddocksley – M Ritchie

Bon Accord Trophies Division One (North)

Bucksburn Utd v Stonehaven Athletic at Strathburn Park, Inverurie – G Thomson
Luthermuir v Theologians at Luthermuir – B Christie
Torry Utd v Nicolls Amateurs at Tullos – A Lovie

Bon Accord Trophies Division One (East)

Burghmuir v Glendale at Strathburn Park Inverurie – Derek Mitchell
Glendale Youth v Insch at Hazlehead – C Robertson
Kintore v Newmachar at Kintore – J Gover

Soccer World Division Two (North)

FC Hayloft v Rattrays XI at Sheddocksley – S McIntyre
Grammar Rovers v Monymusk at Kaimhill (grass) –  IW Wright (1.00pm kick-off )
Trophies International v Newburgh at Beach Park, Balmedie – I Innes

Soccer World Division Two (East)

Continental v Ellon Amateurs at Webster Park, Kingswells – D Argo
Grammar FPs v Mugiemoss Youth at Rubislaw – S Hart

Soccer World Division Three

FC Polska v McTeagle at Aulton – A Burns

Kick-offs 2.00pm unless otherwise stated