Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 29th August

Aberdeen FC Trophy

First Round

Auchnagatt Barons v Dyce at Auchnagatt – M Boyes
Bon Accord City v ARI Thistle at Sheddocksley – D Argo
Continental v Alford at Webster Park, Kingswells – A Barry
Cowie Thistle v Grammar Rovers- at Stonehaven – IW Wright
Echt v Blackburn at Echt – David Mitchell
Feughside v Scotstown Rovers at Feughside – G Ross
Highland Hotel v Cove Thistle at Beach Park, Balmedie – I Innes
Kincorth v Luthermuir at Kincorth – A Inglis
Kintore v Hilton at Kintore – S Middleton
Westdyke v Hazlehead Utd at Lawsondale – S Morrison
West End Electrical v Don Athletic at Aulton – K Law

Association Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

First Round

Burghmuir v Glendale at Stathburn Park Inverurie – G Nelson
Postal ALC v Newmachar Utd at Lads Club Woodside- R Nicolson
Theologians v Nicolls Amateurs at Hazlehead- A Lovie
West End v Newtonhill at Hazlehead Academy- B Christie

Dickie Trophy sponsored by Colin’s One Stop Motor Shop

First Round

Kemnay Youth v Glentanar Reflex at Monymusk – Derek Mitchell
Newburgh v Rothie Rovers at Newburgh – B Grant

Premier Trophy

First Round

Sportsmans Club v AC Mill Inn at Hazlehead – M Ritchie

Soccer World Premier Division

Old Aberdonians v Banchory at Inverdee – K Fordyce
United Services Glendale XI v Great Western Utd at Sheddocksley – C Hudson

Bon Accord Trophies Division One (North)

Beacon Rangers v Bucksburn United at Dyce Academy – B Anderson
Stonehaven Athletic v MS Utd at Stonehaven – S Taylor
Torry United v Stoneywood Amateurs at Inverdee – C Robertson

Bon Accord Trophies Division One (East)

Bervie Caley v Woodside at Gourdon – A Milne
Johnshaven v Insch at Johnshaven – E Taylor
FC Geldie v Glendale Youth at Findon – W Young

Soccer World Division Two (North)

FC Hayloft v Monymusk at Sheddocksley – A Burns
Lads Club Amateurs v Trophies International at Hazlehead – S Hart
St Laurence v Rattrays XI at Laurencekirk – S Clark

Soccer World Division Two (East)

Mearns Utd v Ferryhill at Fettercairn – R Henderson
Fintray Thistle v Ellon Amateurs at Strathburn Park, Inverurie – J McGettrick
Potterton v BSFC at Potterton – J Gover
Grammar FPs v Halliburton at Rubislaw – B D’Arcy
Bankhead v Mugiemoss Youth at Bankhead – Scott McKenzie

Soccer World Division Three

Cammachmore v Huntly Amateurs at Newtonhill – G Catto
Grandholm v FC Polska at Hazlehead – G Thomson
Torphins v Portlethen at Kincardine O’Neil – W Mclean
Westhill v McTeagle at Westdyke Community Centre – E Coutts

Kick-offs 2.00pm