Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 22nd August

Soccer World Premier Division

AC Mill Inn v Banchory at Stonehaven – M Boyes
Kincorth v Old Aberdonians at Kincorth Academy – A Barry
Echt v Bon Accord City at Echt – W Young
Sportsmans Club v Cove Thistle at Hazlehead – G Catto
Dyce v Utd Services Glendale XI at Pitmedden Road – G Ross
Westdyke v Cowie Thistle at Lawsondale – David Mitchell

Bon Accord Trophies Division One (North)

Nicolls Amateurs v Newtonhill at Denmore Park – S Morrison
Torry Utd v Theologians at Tullos – A Inglis
MS Utd v Stoneywood Amateurs at New Advocates Park – K Law
Hazlehead Utd v Ellon Thistle at Hazlehead Academy – R Nicolson
Bucksburn Utd v Luthermuir at Strathburn Park, Inverurie – A Lovie
Tarves v Beacon Rangers at Tarves – B Christie

Bon Accord Trophies Division One (East)

Bervie Caley v Postal at Gourdon – G Nelson
FC Geldie v Woodside at Findon – E Taylor
Newmachar Utd v Johnshaven Athletic at Newmachar – S Middleton
Blackburn v Kintore at Blackburn – Derek Mitchell
Insch v Burghmuir at Insch – E Coutts
Glendale v West End at Maryculter – W Mclean

Soccer World Division Two (North)

Trophies International v Monymusk at Beach Park, Balmedie – J Gover
FC Hayloft v Highland Hotel at Sheddocksley – A Cooper
Hilton v Glentanar Reflex at Sheddocksley – I Innes
Rothie Rovers v Lads Club Amateurs at Rothienorman – A Fleming
Newburgh v Grammar Rovers at Newburgh – D Argo
Kemnay Youth v St Laurence at Kemnay – G Thomson

Soccer World Division Two (East)

Fintry Thistle v Potterton at Strathburn Park, Inverurie – K Fordyce
Ferryhill v Don Athletic at Hazlehead – J McGettrick
Ellon Amateurs v Continental at The Meadows, Ellon – B D,Arcy
Mearns Utd v Mugiemoss Youth at Fettercairn – C Robertson
Alford v Bankhead at Alford – S Taylor
Mintlaw v Halliburton at Mintlaw – A Milne

Soccer World Division Three

Cammachmore v Scotstown Rovers at Cammachmore – B Anderson
West End Electrical v Auchnagatt Barons at Aulton – S Hart
McTeagle v Huntly Amateurs at Sheddocksley – A Burns
Torphins v FC Polska at Kincardine O’Neil – C Hudson
ARI Thistle v Grandholm at Aulton – I Burrows
Portlethen Utd v Westhill at Inverdee – S Clark

Kick-offs  2.00pm