Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 11th April

Saltire Fashions North of Scotland Amateur Cup Quarter Finals

Dyce v AC Mill Inn, at Pitmedden Road – David Mitchell
Hazlehead Utd v Rothie Rovers, at Hazlehead – Derek Mitchell
Kincorth v Echt, at Inverdee – J.McGettrick
University v Postal ALC, at Keith Park – W.Young

Association Trophy Third Round

Sportsmans Club v Bervie Caley, at Hazlehead – A Forrest

White Cup Semi Final

Kintore v Old Aberdonians, at Strathburn Inverurie – Steve Taylor

Soccer World Premier Division

Beacon Rangers v Stoneywood SSC, at Hazlehead – I Wright
Bon Accord City v Banchory, at Balgownie – G Catto
Burghmuir v Westdyke, at Strathburn Inverurie – I Innes
Great Western Utd v Cowie Thistle, at Woodside Sports Complex – D McKenzie

Bon Accord Trophies Division One (North)

Alford v RGU, at Alford – E Coutts
MS Utd v Grammar Rovers, at New Advocates – D Argo
Turriff Thistle v Lads Club Amateurs, at Turriff – S Morrison
Woodside FC v Stonhaven Athletic, at Sheddocksley – C Falconer

Bon Accord Trophies Division One (East)

Blackburn v Potterton, at Blackburn – B Cawthorne
Glentanar Reflex v Newtonhill, at Hazlehead – S Jolly
Johnshaven Athletic v Glendale XI, at Wairds Park – C Hudson
Theologians v FC Geldie, at Hazlehead – M Boyes
Torry Utd v Ferryhill, at Inverdee – G Nelson

Soccer World Division Two (North)

Cammachmore v Rattray’s X1, at Newtonhill – W McLean
FC Hayloft v Continental, at Sheddocksley – A Barry
Feughside v University Colts, at Farquharson Park Finzean – Eric Taylor
Huntly v Kemnay Youth, at Huntly – G Ross
Mugiemoss Youth v Glendale Youth, at Aulton – I Hogg
Newmachar Utd v Mintlaw, at Newmachar – S Middleton
Tarves v Bucksburn Utd, at Tarves – K Fordyce

Soccer World Division Two (East)

Deva Dons v FC Polska, at Balgownie – A Burns
Grammar FPs v Glendale, at Rubislaw – C Robertson
Luthermuir v Insch, at Luthermuir – S Hart
Monymusk v Ellon Thistle, at Monymusk – A Fleming
Stoneywood Amateurs v Halliburton, at Webster Park Kingswells – G Thomson
University Strollers v McTeagle, at Balgownie – R Nicolson

Soccer World Division Three

Ellon Amateurs v Trophies International, at Ellon – A Cooper
Highland Hotel v Hilton, at Beach Park Balmedie – K Law
Mearns Utd v Auchnagatt Barons, at Fettercairn – S Clark
Newburgh v ARI Thistle, at Newburgh – B Anderson