Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 27th to 30th April

Monday 27th April

Soccer World Premier Division

Echt v Beacon Rangers, at Echt – A Lovie

Bon Accord Trophies Division One (North)

AC Mill Inn v Sportsmans Club, at Stonehaven – A Barry

Bon Accord Trophies Division One (East)

FC Geldie v Kintore, at Findon – W Young
Old Aberdonians v Glendale XI, at Balgownie – D Forbes

Soccer World Division Two (North)

Bucksburn Utd v Huntly Amateurs, at Strathburn Inverurie – G Nelson
Mugiemoss Youth v Cammachmore, at Aulton – D Leith
Newmachar Utd v Glendale Youth, at Newmachar – Steve Taylor

Soccer World Division Two (East)

Halliburton v Grammar FPs, at Lawsondale – S Hart
McTeagle v Luthermuir, at Sheddocksley – S Jolly
Stoneywood Amateurs v FC Polska, at Webster Park Kingswells – B Cawthorne
University Strollers v Deva Dons, at Balgownie – B D’Arcy

Soccer World Division Three

Don Athletic v Trophies International, at Westfield Park – A Schimanski

All kick-offs 6.45pm

Tuesday 28th April

Soccer World Premier Division

Bon Accord City v University, at Balgownie – D McKenzie

Kick-off 6.45pm

Wednesday 29th April

Castle Rovers Cup Final

Rattrays XI v University Colts, at Keith Park – C Falconer (W McLean, Eric Taylor)

Kick-off 7.15pm

Soccer World Premier Division

Banchory v Great Western Utd, at Banchory – G Ross
Cowie Thistle v Stoneywood SSC, at Stonehaven – S Morrison
Kincorth v West End, at Kincorth – David Mitchell
Nicolls Amateurs v Echt, at Denmore – B Christie
Westdyke v Cove Thistle, at Lawsondale – K Law

Bon Accord Trophies Division One (North)

Dyce v MS Utd, at Pitmedden Road – G Catto
Grammar Rovers v Sportsmans Club, at Hazlehead – K Fordyce
Postal ALC v AC Mill Inn, at Westfield Park – D Argo
Stonehaven Athletic v RGU, at Stonehaven – C Hudson

Bon Accord Trophies Division One (East)

FC Geldie v Torry Utd, at Findon – A Inglis
Ferryhill v Glendale XI, at Hazlehead – S Clark
Old Aberdonians v Hazlehead Utd, at Balgownie – R Nicolson
Potterton v Kintore, at Potterton – I Wright
Theologians v Blackburn, at Hazlehead – I Innes

Soccer World Division Two (North)

Continental v Bucksburn Utd, at Webster Park Kingswells – D Montgomery

Soccer World Division Two (East)

University Strollers v Bankhead, at Balgownie – A Cooper

Soccer World Division Three

Portlethen United v Hilton, at Nicol Park – TBA

All league kick-offs 6.45pm

Thursday 30th April

Aberdeen FC Trophy Quarter Final

Tarves v University, at Tarves – J McGettrick

Kick-off 6.30pm