Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 25th and 26th April

Saturday 25th April

Association Trophy Third Round

Potterton v Echt, at Potterton – D Forbes
Torry Utd v AC Mill Inn, at Tullos – J McGettrick

Soccer World Premier Division

Beacon Rangers v Burghmuir, at Hazlehead – C Falconer
Kincorth v Westdyke, at Kincorth – A Lovie
Nicolls Amateurs v Cowie Thistle, at Denmore – G Catto
West End v Great Western Utd, at Hazlehead Academy – B Christie

Bon Accord Trophies Divison One (North)

RGU v Grammar Rovers, at Kaimhill – C Robertson
Turriff Thistle v Postal ALC, at Turriff – K Fordyce
Woodside FC v Sportsmans Club, at Sheddocksley – C Hudson

Bon Accord Trophies Division One (East)

Ferryhill v Hazlehead Utd, at Hazlehead – G Nelson
Glendale XI v Theologians, at Sheddocksley – K Law
Kintore v Glentanar Reflex, at Kintore – David Mitchell
Newtonhill v Old Aberdonians, at Newtonhill – A Barry

Soccer World Division Two (North)

Bucksburn Utd v Mugiemoss Youth, at Strathburn Inverurie – A Cooper
Huntly v Glendale Youth, at Huntly – A Fleming
Mintlaw v Tarves, at Mintlaw – D Argo
Newmachar Utd v FC Hayloft, at Newmachar – R Nicolson
University Colts v Continental, at Balgownie – W McLean

Soccer World Division Two (East)

Deva Dons v Monymusk, at Balgownie – B Cawthorne
Glendale v McTeagle, at Maryculter – Steve Taylor
Insch v Stoneywood Amateurs, at Insch – E Coutts
Luthermuir v Grammar FPs, at Luthermuir – I Innes
Rothie Rovers v Halliburton, at Rothienorman – S Morrison
University Strollers v Ellon Thistle, at Balgownie – Eric Taylor

Soccer World Division Three

Don Athletic v Highland Hotel, at Westfield Park – D McKenzie
Ellon Amateurs v BSFC, at Ellon – S Hart
Hilton v St Laurence, at Aberdeen Lads Club – I Wright
Trophies International v Mearns Utd, at Beach Park Balmedie – A Inglis

All kick-offs 2.00pm

Sunday 26th April

Saltire Fashions North of Scotland Amateur Cup Semi Final

Dyce v University, at Heathryfold – G. Ross, Assistants – M. Boyes and W. Young, Fourth Official – B. Anderson.

Kick-off 2.00pm