Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 28th & 31st March and 1st April

Saturday 28th March

Aberdeen FC Trophy Fourth Round

FC Hayloft v University, at Sheddocksley – A Forrest

Quarter Final

Banchory v Echt, at Banchory – R Nicolson

Association Trophy Third Round

Kincorth v Great Western Utd, at Kincorth – G Ross
Stonehaven Athletic v RGU, at Stonehaven – B Christie

Dickie Trophy Third Round

Luthermuir v Hilton AFC, at Luthermuir – Eric Taylor

Stephen Shield Semi Final

Dyce v Sportsmans Club, at Denmore – G Nelson

Soccer World Premier Division

Burghmuir v Westdyke, at Strathburn Inverurie – W Young
Cove Thistle v Stoneywood SSC, at Cove – S Morrison
West End v Beacon Rangers, at Hazlehead Academy – A Inglis

Bon Accord Trophies Division One (North)

Alford v Woodside, at Alford – D Guyan
Grammar Rovers v Bervie Caley, at Hazlehead – C Falconer

Bon Accord Trophies Division One (East)

Glendale XI v Hazlehead Utd, at Sheddocksley – I Wright
Old Aberdonians v FC Geldie, at Balgownie – J McGettrick
Potterton v Ferryhill, at Potterton – A Lovie
Theologians v Newtonhill, at Hazlehead – S Jolly

Soccer World Division Two (North)

Cammachmore v Mintlaw, at Newtonhill – S Clark
Huntly v Continental,at Huntly – E Coutts
Mugiemoss Youth v Glendale Youth, at Aulton – C Robertson
Newmachar Utd v Feughside, at Newmachar – D McKenzie
Rattrays XI v Kemnay Youth, at Heathryfold – Steve Taylor
Tarves v University Colts, at Tarves -M Boyes

Soccer World Division Two (East)

Deva Dons v McTeagle , at Balgownie – A Burns
Ellon Thistle v Rothie Rovers, at Ellon – S Middleton
Halliburton v University Strollers, at Lawsondale – David Mitchell
Monymusk v Glendale, at Monymusk – A Barry
Stoneywood Amateurs v FC Polska, at Webster Park Kingswells – K Fordyce

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons v Trophies International, at Auchnagatt – B Cawthorne
Don Athletic v Fintray Thistle, at Westfield Park – M Harrow
Newburgh v Mearns Utd, at Auchterellon – Derek Mitchell
St Laurence v BSFC, at Laurencekirk – W McLean

All kick-offs 2.00pm

Tuesday 31st March

Association Trophy Second Round

Nicolls Amateurs v Echt, at Lochside Park – K Law

Kick-off 7.30pm

Wednesday 1st April

Barclay Cook Cup Final

Luthermuir v Stoneywood Amateurs, at Keith Park – I Innes, assistants A Fleming and G Thomson

Kick-off 7.15pm