Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 31st January

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup Sixth Round

AC Mill Inn v Clark Drive, at Stonehaven – S Leslie

Saltire Fashions North of Scotland Amateur Cup Third Round

Alford v Monymusk, at Alford – Derek Mitchell
Bervie Caley v Insch, at Gourdon – C Falconer
Cove Thistle v Postal ALC, at Cove – D McKenzie
Dyce AFC v Sportsmans Club, at Pitmedden Rd, Dyce – A Forrest
Kintore v Bucksburn Utd, at Kintore – G Catto
Rothie Rovers v Glentanar Reflex, at Rothienorman – S Morrison
Kincorth v Stoneywood SSC,at Kincorth – R Nicolson
Stonehaven Athletic v Glendale XI, at Stonehaven – M Boyes
Tarves v FC Geldie, at Tarves – D Whyte
Westdyke v Glendale, at Lawsondale – D Montgomery
Old Aberdonians v Glendale Youth, at Balgownie – S Jolly

Barclay Cook Trophy First Round

University Strollers v Ellon Thistle, at Balgownie – A Lovie

Quarter Final

McTeagle v Halliburton, at Sheddocksley – A Barry

Chattan Rovers Cup Quarter Final

ARI Thistle v Hilton AFC, at Aulton – G Thomson

Soccer World Premier Division

Beacon Rangers v Burghmuir, at Hazlehead – R Milne
Banchory v Nicolls Amateurs, at Banchory – D. Guyan
Echt v Great Western Utd, at Echt – G Ross
University v Bon Accord City, at Keith Park – D Forbes
West End v Cowie Thistle,at Hazlehead Academy – I Innes

Bon Accord Trophies Division One (North)

Lads Club Amateurs v RGU, at Aberdeen Lads Club – C Spence
MS Utd v Woodside FC , at New Advocates – Steve Taylor
Turriff Thistle v Grammar Rovers, at Turriff – J McGettrick

Bon Accord Trophies Division One (East)

Blackburn v Torry Utd, at Blackburn – M Harrow
Hazlehead Utd v Johnshaven Athletic, at Hazlehead – B Christie
Newtonhill v Ferryhill, at Newtonhill – S Clarke
Potterton v Theologians, at Potterton – I Wright

Soccer World Division Two (North)

Continental v University Colts, at Webster Park Kingswells – G Nelson
Feughside v Rattrays XI, at Farquharson Park Finzean – Eric Taylor
Huntly Amateurs v Newmachar Utd, at Huntly – S Middleton
Kemnay Youth v Cammachmore, at Kemnay – W Young
Mintlaw v FC Hayloft, at Mintlaw – K Fordyce

Soccer World Division Two (East)

Bankhead v Luthermuir, at Bankhead Academy – A Inglis
Deva Dons v Stoneywood Amateurs, at Balgownie – C Hudson
FC Polska v Grammar FP, at Aulton – C Robertson

Soccer World Division Three

BSFC v Trophies International, at Hazlehead – A Fleming
Don Athletic v Fintray Thistle, Westfield Park – B Cawthorne
Ellon Amateurs v Auchnagatt Barons, at Ellon – B D’Arcy
Highland Hotel v Mearns Utd, at Beach Park Balmedie – K Law
Portlethen Utd v St Laurence, at Nicol Park – A Burns

Scottish Cup kick-off as per teamlines
All other cup-ties kick-offs 1.00 pm
League kick-offs 1.30 pm