Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 24th January

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup Fifth Round

Dumbarton Academy FP v Echt, at Dumbarton – I Smith

Saltire Fashions North of Scotland Amateur Cup Third Round

AC Mill Inn v Bon Accord City, at Stonehaven – K Law
Alford v Monymusk, at Alford – Derek Mitchell
Bervie Caley v Insch, at Gourdon – C Falconer
Cove Thistle v Postal ALC, at Cove – D McKenzie
Dyce AFC v Sportsmans Club, at Pitmedden Rd, Dyce – A Forrest
Hazlehead Utd v Grammar Rovers, at Hazlehead Academy – D Argo
Kintore v Bucksburn Utd, at Kintore – G Catto
Rothie Rovers v Glentanar Reflex, at Rothienorman – S Morrison
Kincorth v Stoneywood SSC,at Kincorth – R Nicolson
Stonehaven Athletic v Glendale XI, at Stonehaven – M Boyes
Tarves v FC Geldie, at Tarves – D Whyte
Westdyke v Glendale, at Lawsondale – I Hogg
Old Aberdonians v Glendale Youth, at Balgownie – S Jolly

Aberdeen FC Trophy Fourth Round

FC Hayloft v University, at Sheddocksley – D Guyan

Association Trophy Second Round

Newtonhill v Cowie Thistle, at Newtonhill – C Hudson

Premier Trophy Quarter Final

Banchory v Great Western Utd, at Banchory – C Spence

Barclay Cook Trophy First Round

University Strollers v Ellon Thistle, at Balgownie – A Lovie

Quarter Final

McTeagle v Halliburton, at Sheddocksley – A Barry

Chattan Rovers Cup Quarter Final

ARI Thistle v Hilton AFC, at Aulton – G Thomson

Soccer World Premier Division

West End v Nicolls Amateurs, at Hazlehead – I Innes
Beacon Rangers v Burghmuir, at Hazlehead – R Milne

Bon Accord Trophies Division One (North)

MS Utd v RGU, at New Advocates – David Mitchell
Woodside FC v Turriff Thistle, at Sheddocksley – Steve Taylor

Bon Accord Trophies Division One (East)

Blackburn v Torry Utd, at Strathburn Inverurie – M Harrow
Potterton v Ferryhill, at Potterton – I Wright
Theologians v Johnshaven Athletic, at Hazlehead – B Christie

Soccer World Division Two (North)

Continental v University Colts, at Webster Park Kingswells – G Nelson
Feughside v Rattrays XI, at Farquharson Park Finzean – Eric Taylor
Huntly Amateurs v Newmachar Utd, at Huntly – G Ross
Kemnay Youth v Cammachmore, at Kemnay – A Dick
Mintlaw v Mugiemoss Youth, at Mintlaw – K Fordyce

Soccer World Division Two (East)

Deva Dons v Grammar FPs, at Balgownie – S King
FC Polska v Bankhead, at Aulton – C Robertson
Luthermuir v Stoneywood Amateurs, at Luthermuir – W McLean

Soccer World Division Three

BSFC v Trophies International, at Hazlehead – A Fleming
Don Athletic v Fintray Thistle, Westfield Park – B Cawthorne
Ellon Amateurs v Auchnagatt Barons, at Ellon – B D’Arcy
Highland Hotel v Mearns Utd, at Beach Park Balmedie – S Hart
Portlethen Utd v St Laurence, at Nicol Park – A Burns

Scottish Cup kick-offs as per teamlines
All other cup-ties kick-offs 1.00 pm
League kick-offs 1.30 pm