Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 20th December

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – Fourth Round

Great Western Utd v Knockentiber, at Woodside Sports Complex – David Mitchell
Newtonhill v Methil Rovers, at Newtonhill – P Hughes
Tayside Fire Brigade v Old Aberdonians, at Dundee

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – Fourth Round Replay

Clark Drive v Kintore, at Irvine

Saltire Fashions North of Scotland Amateur Cup – Second Round

Echt v MS Utd, at Echt – I Wright
Nicolls Ams v Cammachmore, at Aulton – D Argo
Woodside v Postal ALC, VENUE TBA – B Anderson

Aberdeen FC Trophy – Fourth Round

Banchory v Sportsmans Club, at Banchory – A Lovie
Dyce v Stoneywood SSC, at Pitmedden Road – Steve Taylor
Hilton AFC v Kincorth, at Aberdeen Lads Club – B Christie
Tarves v Stoneywood Amateurs, at Tarves – R Nicolson

Association Trophy – Second Round

Stonehaven Athletic v Lads Club Amateurs, at Stonehaven – S Morrison

Dickie Trophy – Second Round

Newmachar Utd v Huntly, at Newmachar – K Fordyce

White Cup – Quarter Final

Theologians v Johnshaven Athletic, at Hazlehead – D McKenzie
Glendale XI v Potterton, at Sheddocksley – C Hudson

Castle Rovers Cup – Quarter Final

Bucksburn Utd v Mugiemoss Youth, at Strathburn Inverurie – A Fleming
University Colts v Mintlaw, at Balgownie – A Barry

Chattan Rovers Cup – Quarter Final

Auchnagatt Barons v Trophies International, at Auchnagatt – S King
St Laurence v Ellon Amateurs, at Laurencekirk – S Clark

Soccer World Premier Division

Bon Accord City v Burghmuir, at Balgownie – C Falconer
University v Cove Thistle, at Balgownie – G Ross
Beacon Rangers v Westdyke, at Hazlehead – K Law

Bon Accord Trophies Division One (North)

Alford v Turriff Thistle, at Alford – M Harrow
Bervie Caley v AC Mill Inn, at Gourdon – W Young

Bon Accord Trophies Division One (East)

Ferryhill v FC Geldie, at Hazlehead – A Forrest
Hazlehead Utd v Glentanar Reflex, at Hazlehead – S Jolly

Soccer World Division Two (North)

Continental v Rattrays XI, at Webster Park Kingswells – W McLean
FC Hayloft v Kemnay Youth, at Sheddocksley – B D’Arcy
Glendale Youth v Feughside, at Aberdeen Lads Club – Eric Taylor

Soccer World Division Two (East)

Ellon Thistle v University Strollers, at Ellon – G Nelson
Grammar FPs v Monymusk, at Rubislaw – B Cawthorne
Halliburton v Luthermuir, at Lawsondale – G Catto
Insch v Bankhead, at Insch – S Middleton
Rothie Rovers v Deva Dons, at Rothienorman – I Innes

Soccer World Division Three

ARI Thistle v Don Athletic, at Aulton – C Robertson
Portlethen Utd v Fintray Thistle, at Nicol Park – A Cooper
Newburgh v BSFC, at Auchterellon – G Thomson

Scottish Cup kick-offs as per teamlines
All other cup-ties kick-offs 1.00 pm
League kick-offs 1.30 pm