Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 15th November

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – Third Round Replays

Hearts of Beath v MS Utd, at Fife
Meadow Star v Newtonhill, at Edinburgh
Newmachar Utd v Letham, at Newmachar – M Harrow

Saltire Fashions North of Scotland Amateur Cup – Second Round

AC Mill Inn v Luthermuir, at Stonehaven – A Forrest
ARI Thistle v Westdyke, at Aulton – G Ross
Cove Thistle v BSFC, at Cove – I Wright
Cowie Thistle v Monymusk, at Stonehaven – David Mitchell
Deva Dons v Alford, at Balgownie – C Hudson
Don Athletic v Glentanar Reflex, at Westfield Park – B Cawthorne
Dyce v Beacon Rangers, at Pitmedden Road – R Nicolson
Ellon Amateurs v Stonehaven Athletic, at Ellon – A Lovie
FC Geldie v Continental, at Findon – A Barry
FC Hayloft v Bucksburn Utd, at Sheddocksley – D McKenzie
Halliburton v Bankhead, at Lawsondale – D Montgomery
Hazlehead Utd v Kemnay Youth, at Hazlehead Academy – Steve Taylor
Insch v Highland Hotel, at Insch – G Catto
McTeagle v Stoneywood SSC, at Sheddocksley – S Jolly
Mugiemoss Youth v Great Western Utd, at Aulton – W Young
Rattrays XI v Bervie Caley, at Heathryfold – I Innes
Rothie Rovers v Mearns Utd, at Rothienorman – M Boyes
Sportsmans Club v Burghmuir, at Hazlehead – M Parrott
St Laurence v Grammar Rovers, at Laurencekirk – A Inglis
Stoneywood Amateurs v Tarves, at Webster Park Kingswells – B Christie
Theologians v University Colts, at Hazlehead – Derek Mitchell
Trophies International v Bon Accord City, at Beach Park Balmedie – S Middleton
Turriff Thistle v Glendale, at Turriff – E Coutts
University Strollers v University, at Balgownie – K Law
Woodside v Postal ALC, at Sheddocksley – A Burns

Soccer World Premier Division

Banchory v West End, at Banchory – R Milne
Kincorth v Echt, at Kincorth – K Fordyce

Bon Accord Trophies Division One (North)

RGU v Woodside, at Kaimhill – C Robertson [PROVISIONAL]

Bon Accord Trophies Division One (East)

Blackburn v Glendale XI, at Strathburn Inverurie -J McGettrick
Ferryhill v Kintore, at Hazlehead – D Guyan
Potterton v Johnshaven Athletic, at Potterton – S Morrison

Soccer World Division Two (North)

Glendale Youth v Mintlaw, at Aberdeen Lads Club – C Falconer
Huntly v Cammachmore, at Huntly – D Whyte
Feughside v Bucksburn Utd, at Finzean – D McKenzie [PROVISIONAL]

Soccer World Division Two (East)

Grammar FPs v Ellon Thistle, at Rubislaw – A Cooper

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons v Portlethen Utd, at Auchnagatt – B Anderson
Hilton v Newburgh, at Aberdeen Lads Club – G Nelson

Scottish Cup replays kick-offs 1.30pm
North of Scotland cup-ties kick-offs 1.30pm
League kick-offs 2.00 pm

Note: Provisional games will be played if matches involving Woodside and/or Bucksburn Utd at Sheddocksley are cancelled.