Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Results for 18th October

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – Second Round

Glendale XI 3 – 0 FC Polska

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – Second Round Replays

Bucksburn United 9 – 3 Huntly Ams
Luthermuir 2 – 5 Halliburton

Saltire Fashions North of Scotland Amateur Cup – First Round

Ellon Thistle 0 – 1 ARI Thistle
Ferryhill 3 – 4 Burghmuir
Feughside 2 – 3 Cammachmore
Mintlaw 1 – 2 MS United
Old Aberdonians 3 – 0 Hilton AFC
Stoneywood SSC 1 – 0 West End
Theologians 2 – 1 Grammar FPs
Torry United 3 – 4 Johnshaven Athletic (AET)

Aberdeen FC Trophy – Second Round

Continental 6 – 1 Trophies International
University 5 – 2 Grammar Rovers

Aberdeen FC Trophy – Third Round

FC Hayloft 2 – 0 Lads Club Ams
Mearns United 1 – 3 Kintore
Tarves 3 – 1 Monymusk

Association Trophy – Second Round

Bervie Caley 4 – 0 Sunnybank Ams (Match Abandoned)

Dickie Trophy – First Round

Mugiemoss Youth 1 – 0 University Colts (AET)

Dickie Trophy – Second Round

Insch 3 – 1 Deva Dons
Newburgh 3 – 1 Kemnay Youth

Stephen Shield – First Round

Dyce 2 – 0 RGU

Soccer World Premier Division

Banchory Amateurs 3 – 4 Cove Thistle
Bon Accord City 3 – 3 Beacon Rangers
Cowie Thistle 1 – 2 Kincorth
Great Western United 1 – 3 Echt
Westdyke 3 – 1 Nicolls Ams

Bon Accord Trophies Division One (North)

AC Mill Inn 2 – 0 Alford
Sportsmans Club 4 – 1 Woodside
Turriff Thistle 2 – 2 Stonehaven Athletic

Bon Accord Trophies Division One (East)

Blackburn 1 – 5 FC Geldie
Newtonhill 3 – 3 Glentanar Reflex
Potterton 2 – 3 Hazlehead United

Soccer World Division Two (North)

Glendale Youth 1 – 3 Newmachar United

Soccer World Division Two (East)

Glendale 3 – 2 Bankhead
Rothie Rovers 6 – 3 McTeagle
University Strollers 3 – 3 Stoneywood Ams

Soccer World Division Three

Auchnagatt Barons P – P St Laurence
BSFC 6 – 0 Portlethen Utd
Don Athletic 0 – 4 Ellon Ams
Highland Hotel 3 – 2 Fintray Thistle