Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for 11th/12th October

Saturday 11th October

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – Second Round

Glendale XI v FC Polska, at Sheddocksley – S Morrison
Highland Hotel v Monymusk, at Beach Park Balmedie – B Cawthorne
Huntly Ams v Bucksburn Utd, at Huntly – W Young

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – Second Round Replays

Ellon Thistle v Theologians, at Ellon – K Fordyce
Mearns Utd v Newmachar Utd, at Fettercairn – S MIddleton
Nicolls Ams v Newtonhill, at Denmore – A Lovie

Aberdeen FC Trophy – Second Round

Echt v Cammachmore, at Echt – G Nelson
Hazlehead Utd v Cove Thistle, at Hazlehead Academy – C Spence
Kemnay Yth v University Strollers, at Kemnay – A Barry
Stoneywood SSC v Glentanar Reflex, at Aberdeen Lads Club – C Hudson
Tarves v University Colts, at Tarves – G Ross

Aberdeen FC Trophy – Third Round

Burghmuir v AC Mill Inn, at Strathburn Inverurie – A Dick

Dickie Trophy  – Second Round

Glendale v Fintray Thistle, at Maryculter – A Forrest

Soccer World Premier Division

Bon Accord City v West End, at Balgownie – Steve Taylor
Cowie Thistle v University, at Stonehaven – I Innes

Bon Accord Trophies Division One (North)

Lads Club Ams v Stonehaven Ath, at Aberdeen Lads Club – B Christie
RGU v Alford, at Kaimhill – I Wright

Bon Accord Trophies Division One (East)

Blackburn v Sunnybank, at Strathburn Inverurie – D Whyte
Kintore v Potterton, at Kintore – C Falconer
Torry Utd v Old Aberdonians, at Tullos – A Inglis

Soccer World Division Two (North)

Glendale Yth v Rattrays XI, at Aberdeen Lads Club – M Boyes
Mugiemoss Yth v FC Hayloft, at Aulton – S King

Soccer World Division Two (East)

Deva Dons v Bankhead, at Balgownie – A Cooper
Grammar FP v Insch, at Rubislaw – D Forbes
Luthermuir v McTeagle, at Luthermuir – W McLean

Soccer World Division Three

ARI Thistle v Hilton AFC, at Aulton – BA Anderson
BSFC V Trophies Inter, at Hazlehead – G Thomson
Don Ath v Auchnagatt Barons, at Westfield Park – B D’Arcy
St Laurence v Newburgh, at Laurencekirk – K Lutton

Scottish Cup kick-offs as per teamlines
All other kick-offs 2pm

Sunday 12th October

Ian Napier Memorial Shield – Final

Banchory Ams v Kincorth, at Jamieson Park, Aberdeen Lads Club – G Catto, M Harrow, Derek Mitchell

Kick-off 2pm