Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for 4th October

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – Second Round

AC Mill Inn v FC Geldie, at Stonehaven – Eric Taylor
Alford v Bankhead, at Alford, – David Mitchell
ARI Thistle v Portree Ams, at Aulton – A Cooper
Bervie Caley v Insch, at Gourdon – S Clark
Theologians v Ellon Thistle, at Hazlehead – D Argo
Fintray Thistle v Ellon Ams, at Strathburn Inverurie – G Thomson
Glendale XI v FC Polska, at Sheddocksley – G Nelson
Halliburton v Luthermuir, at Lawsondale – Derek Mitchell
Hilton Ams v Auchnagatt Barons, at ABDN Lads Club – A Forrest
Huntly Ams v Bucksburn Utd, at Huntly – W Young
Kemnay Youth v Great Western Utd, at Kemnay – R Nicolson
Lads Club Ams v Lochinver, at Aberdeen Lads Club – S Morrison
MS Utd v Grammar Rovers, at New Advocates Park – R Milne
McTeagle v Blackburn, at Sheddocksley – A Barry
Mugiemoss Youth v Old Aberdonians, at Aulton – C Robertson
Newmachar Utd v Mearns Utd, at Newmacher – S Middleton
Newtonhill v Nicolls Ams, at Newtonhill – A Lovie
Postal ALC v Echt, at Westfield Park – I Innes
RGU V Durness, at Kaimhill – Steve Taylor
Rothie Rovers v Woodside, at Rothienorman – M Harrow
Skeabost v Kintore, at Skeabost  Skye
Stonehaven Athletic v FC Hayloft, at Stonehaven – W McLean
Stoneywood Ams v Westdyke, at Webster Park Kingswells – D Forbes
Tarves v Sunnybank, at Tarves – C Falconer
Tongue v Glendale Youth, at Tongue
Trophies International v Halkirk, at Beach Park Balmedie – Derek McKenzie
University Colts v Turriff Thistle, at Balgownie – BA Anderson
University Strollers v Hazlehead Utd, at Balgownie – D Guyan

Premier Trophy – First Round

University v Cove Thistle, at Keith Park – B Christie

Castle Rovers Cup –  First Round

Rattrays XI v Feughside, at Heathryfold – B D’Arcy

Soccer World Premier Division

Beacon Rangers v Cowie Thistle, at ABDN Lads Club – G Catto
Burghmuir v Stoneywood SSC, at Strathburn Inverurie – I Wright
West End v Kincorth, at Hazlehead Academy – K Fordyce

Bon Accord Trophies Division One (North)

Sportsmans Club v Dyce, at Hazlehead – K Law

Bon Accord Trophies Division One (East)

Potterton v Glentanar Reflex, at Potterton – A Dick
Johnshaven Athletic v Torry Utd, at Wairds Park Johnshaven – S Hart

Soccer World Division Two (North)

Mintlaw v Continental, at Mintlaw – A Inglis

Soccer World Division Two (East)

Monymusk v Grammar FPs, at Monymusk – D Whyte
Glendale v Deva Dons, at Maryculter – S King

Soccer World Division Three

Newburgh v Highland Hotel, at Auchterellon – A Fleming
Portlethen Utd v Don Athletic, at Nicol Park – C Hudson

Scottish Amateur kick-offs as per teamlines
All other kick-offs 2pm