Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Goals Advert

Fixtures for Saturday 27th September

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – First Round

Feughside v Theologians, at Farquharson Park Finzean – D Argo

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – First Round Replay

Grammar FP v Insch, at Rubislaw – S Middleton

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – Second Round

Continental v Burghmuir, at Webster Park, Kingswells – G Catto

Aberdeen FC Trophy – Second Round

FC Geldie v Kintore, at Findon – W McLean
Nicolls Ams v Monymusk, at Denmore – J Gover
Sunnybank Ams. v Bervie Caley, at Sheddocksley – Derek McKenzie

Association Trophy – First Round

Postal ALC v Beacon Rangers, at Westfield Park – Derek Mitchell

Soccer World Premier Division

Banchory v University, at Banchory – Steve Taylor
Cowie Thistle v Cove Thistle, at Stonehaven – K Law
Echt v Stoneywood SSC, at Echt – S Morrison
Kincorth v Bon Accord City, at Kincorth – G Ross
Westdyke v Great Western United, at Lawsondale – A Inglis

Bon Accord Trophies Division One (North)

AC Mill Inn v Grammar Rovers, at Stonehaven – D Forbes
MS United v Alford, at New Advocates – B Christie
RGU v Lads Club Ams., at Kaimhill – C Robertson
Sportsmans Club v Turriff Thistle, at Hazlehead – W Young

Bon Accord Trophies Division One (East)

Glendale X1 v Johnshaven Ath., at Sheddocksley – I Innes
Glentanar Reflex v Ferryhill, at Hazelhead – S Jolly
Hazlehead United v Old Aberdonians, at Hazlehead Academy – M Boyes
Newtonhill v Blackburn, at Newtonhill – D Guyan
Torry United v Potterton, at Tullos – C Falconer

Soccer World Division Two (North)

Bucksburn United v Newmachar United, at Strathburn, Inverurie – R Milne
FC Hayloft v Rattrays XI, at Sheddocksley – J McGettrick
Glendale Yth v Kemnay Yth, at Aberdeen Lads Club – M Harrow
Huntly Ams v Tarves, at Huntly – BA Anderson
Mintlaw v Cammachmore, at Mintlaw – G Nelson
Mugiemoss Yth v University Colts, at Aulton – B D’Arcy

Soccer World Division Two (East)

Bankhead v Halliburton, at Bankhead – A Cooper
Ellon Thistle v Luthermuir, at Ellon – B Cawthorne
FC Polska v Stoneywood Ams., at Aulton – I Wright
McTeagle v Deva Dons, at Sheddocksley – A Burns
Rothie Rovers v University Strollers, at Rothienorman – E Coutts

Soccer World Division Three

ARI Thistle v BSFC, at Aulton – A Barry
Hilton v Highland Hotel, at Aberdeen Lads Club – A Dick
Fintray Thistle v Mearns United, at Strathburn, Inverurie – K Fordyce
Newburgh v Don Athletic, at Auchterellon – G Thomson
St. Laurence v Auchnagatt Barons, at Laurencekirk – Eric Taylor
Trophies Inter. v Ellon Ams. at Beach Park, Balmedie – S King

Scottish Cup kick-offs as per teamlines
All other kick-offs 2.00pm