Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

Rainbow City Taxis Advert

Fixtures for Saturday 13th September

Fosters Centenary Scottish Amateur Cup – First Round

Cammachmore v Glendale Yth, at Newtonhill – G Thomson
McTeagle v BSFC, at Sheddocksley – B D’Arcy

Aberdeen FC Trophy – Second Round

Bucksburn Utd v Lads Club Ams, at Strathburn, Inverurie – S Middleton
Don Athletic v Banchory Ams, at Westfield Park – A Barry
FC Hayloft v Newmachar Utd, at Sheddocksley – J Gover
Fintray Thistle v Stoneywood Ams, at Strathburn, Inverurie – S King
Old Aberdonians v Ferryhill, at Abdn Lads Club – A Forrest
Stonehaven Athletic v Rattrays XI, at Stonehaven – E Coutts

Association Trophy РFirst Round

Cowie Thistle v Westdyke, at Stonehaven – W Young

White Cup – First Round

Sunnybank Ams v Glentanar Reflex, at Sheddocksley – M Boyes

Soccer World Premier Division

Beacon Rangers v Nicolls Ams, at Abdn Lads Club – David Mitchell
Bon Accord City v Cove Thistle, at Hazlehead – C Falconer
Great Western Utd v Stoneywood SSC, at Woodside Sports Complex – G Ross
Kincorth v Burghmuir, at Kincorth – Steve Taylor
West End v Echt, at Hazlehead Academy – D Guyan

Bon Accord Trophies Division One (North)

Alford v Bervie Caley, at Alford – R Nicolson
MS Utd v Turriff Thistle, at New Advocates – S Morrison
Sportsmans Club v AC Mill Inn, at Hazlehead – S Jolly
Woodside v Dyce, at Sheddocksley – R Milne

Bon Accord Trophies Division One (East)

Glendale XI v Newtonhill, at Sheddocksley – A Inglis
Johnshaven Athletic v Hazlehead Utd, at Wairds Park, Johnshaven
Kintore v FC Geldie, at Kintore – A Lovie
Theologians v Potterton,at Hazlehead – I Innes
Torry Utd v Blackburn, at Tullos – A Dick

Soccer World Division Two (North)

Continental v Tarves, at Webster Park, Kingswells – A Schimanski
Mugiemoss Yth v Huntly, at Aulton – S Hart
Mintlaw v Feughside, at Mintlaw – B A Anderson

Soccer World Division Two (East)

Bankhead v Rothie Rovers, at Bankhead Academy – Alex McKenzie
Deva Dons v Luthermuir, at Sheddocksley – M Harrow
Grammar FPs v Halliburton, at Rubislaw – G Nelson
Glendale v Monymusk, at Maryculter – Derek McKenzie
Insch v Ellon Thistle, at Insch – A Fleming

Soccer World Division Three

ARI Thistle v Portlethen Utd, at Aulton – K Fordyce
Auchnagatt Barons v Mearns Utd, at Auchnagatt – D Argo
Ellon Ams v Hilton, at Ellon – G Catto
Highland Hotel v St Laurence, at Beach Park, Balmedie
Newburgh v Trophies Inter, at Auchterellon – A Burns

Scottish Amateur Cup kick-offs as per teamlines
All other kick-offs 2.00pm

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.