Aberdeenshire AFA

Official website of the Aberdeenshire Amateur Football Association

North East Memorabilia Advert

Fixtures

Fixtures for 3rd and 4th December

Published on Nov 27th, 2016

RJM Sport Scottish Amateurs Cup Third Round Replay Blantyre Celtic v MS United Fourth Round Barca Milton 97 v Bervie Caledonian Dyce ITC Hydraulics v Tarbolton at Dyce Academy – David Mitchell Fossoway v Woodside Giffnock North AAC v Old Aberdonians Kilbirnie v Newburgh Thistle Loganlea United v Glendale XI Sandys v Ellon Amateurs Semsa […]



Fixtures for 26th November

Published on Nov 20th, 2016

RJM Sports Scottish Amateur Cup Third Round Balmedie v Glendale XI at Pottterton – A MacLean Third Round Replay Blantyre Celtic v MS United Zeus Sportswear North of Scotland Cup Third Round Alford v Rothie Rovers at Alford – I Donaldson Blackburn v Insch at Blackburn – D Hall Burghmuir v Banchory Amateurs at Strathburn […]



Fixtures for 19th and 20th November

Published on Nov 13th, 2016

Fosters Scottish Amateur Cup Third Round Glendale XI v Balmedie at Inverdee – A MacLean MS United v Blantyre Celtic at Inverdee – M Smith Westdyce v Firhill United at Inverdee – C Christie Third Round Replays Newburgh v Strathearn Grove at Hazlehead – David Mitchell Zeus Sportswear North of Scotland Cup Third Round Alford v […]



Fixtures for 12th and 13th November

Published on Nov 6th, 2016

Fosters Scottish Amateur Cup Third Round Ellon Amateurs v Arthurlie at The Meadows, Ellon – D Hall Formartine United v Clermiston Star at Oldmeldrum – K Taylor Glendale XI v Balmedie at Inverdee – A MacLean Huntly Amateurs v Cambusnethen Talbot Community at Huntly – R Henderson MS United v Blantyre Celtic at Inverdee – […]



Fixtures for 5th November

Published on Oct 30th, 2016

Fosters Scottish Amateur Cup Third Round Cammachmore v Burrelton Rovers at Newtonhill – Derek Mitchell Doune Castle v Rothie Rovers Dyce ITC Hydraulics v Blantyre RGM at Dyce Academy –K Fordyce Ellon Amateurs v Arthurlie at The Meadows, Ellon – D Hall Formartine United v Clermiston Star at Oldmeldrum – K Taylor Glendale v Dirrans […]



Fixtures for 29th October

Published on Oct 23rd, 2016

Aberdeen FC Trophy Third Round AFC Murdos v AC Mill Inn at Sheddocksley – C Christie BSFC v Cove Thistle at Balgownie – R Henderson Burghmuir v Feughside at Strathburn Park, Inverurie – S Middleton Echt v Bervie Caledonian at Echt – David Mitchell Ellon Thistle v Cowie Thistle at The Meadows, Ellon – D Taylor […]



Fixtures for 22nd October

Published on Oct 16th, 2016

Zeus Sportswear North of Scotland Cup Second Round Aboyne v Tarves at Aboyne – M Harrow AFC Murdos v Stonehaven Athletic at Sheddocksley – A Lovie Alford v MS United at Alford – Derek Mitchell Burghmuir v Glendale Youth at Strathburn Park, Inverurie – A Barry Blackburn v Rattrays XI at Blackburn – S McKenzie […]



Fixtures for 15th October

Published on Oct 5th, 2016

Zeus Sportswear North of Scotland Cup Second Round Aboyne v Tarves at Aboyne – M Harrow AFC Murdos v Stonehaven Athletic at Sheddocksley – F Bushell Alford v MS United at Alford – Derek Mitchell Auchnagatt Barons v Banchory Amateurs at Auchnagatt – A Lovie Burghmuir v Glendale Youth at Strathburn Park, Inverurie – A […]



Fixtures for 8th October

Published on Oct 2nd, 2016

Aberdeen FC Trophy Second Round AC Mill Inn v Rattrays XI at Stonehaven – E Taylor Highland Hotel v Halliburton at Inverdee – F Bushell FC Polska v Burghmuir at Inverdee – M Smith Old Aberdonians v Glendale Youth at Balgownie – G Nelson Third Round Newtonhill v Stoneywood East End at Newtonhill – W McLean […]



Fixtures for 1st and 2nd October

Published on Sep 26th, 2016

Fosters Scottish Amateur Cup Second Round Aboyne v Glendale at Aboyne – D Hall AC Mill Inn v Cammachmore at Stonehaven – K Fordyce AFC Murdos v Glendale XI at Sheddocksley – I Innes Auchnagatt Barons v Tarves at Auchnagatt – M Smith Beacon Rangers v Echt at Bucksburn Academy – David Mitchell Bervie Caledonian […]